Premier League: Ogromna przewaga Arsenalu i skromne zwycięstwo

Grubo ponad 70 procent w posiadaniu piłki i skromne zwycięstwo Arsenalu - to najważniejsze informacje z pierwszego meczu czwartej kolejki Premier League.

Bartosz Zimkowski

Arsene Wenger nieco zaskoczył składem i posadził na ławce Oliviera Giroud. Francuz w sześciu dotychczasowych meczach przeciwko Srokom strzelił aż osiem bramek i to on jako jedyny gracz londyńczyków trafił do siatki rywali w bieżących rozgrywkach. W ataku Wenger postawił na Theo Walcotta. Drobna kontuzja kolana wyeliminowała z pojedynku na St James Park Mesuta Oezila.

Od pierwszych minut sporą przewagę w posiadaniu piłki osiągnęli goście, a zwiększyła się ona jeszcze bardziej po 16. minucie. Wówczas w niegroźnej sytuacji Aleksandar Mitrović w brzydki sposób sfaulował Francisa Coquelina i sędzia bez wahania pokazał mu czerwoną kartkę.
Andre Marriner pomylił się jednak w pierwszej połowie, gdy nie podyktował rzutu karnego dla Arsenalu. Faulowany był Hector Bellerin, jednak nie dostrzegł tego ani sędzia liniowy, ani arbiter główny. Najlepszą okazję w pierwszych 45. minutach zaprzepaścił Walcott. Anglik dopadł do piłki po strzale Alexisa Sancheza, ale uderzył nad poprzeczką.

Tylko przez siedem minut po zmianie stron Newcastle potrafiło utrzymać remis. Tim Krul najpierw obronił strzał Ramsey'a. Do piłki dopadł Alex Oxlade-Chamberlain i jego płaskie uderzenie odbiło się od nogi Fabricio Colocciniego, a następnie trafiło do siatki Srok. To właśnie Argentyńczykowi przypisano tą bramkę.

Kolejne minuty nie były już ciekawe. Arsenal nie atakował zawzięcie i skupiał się bardziej na obronie korzystnego wyniku. Z kolei Newcastle grając w osłabieniu nie do końca było w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Petra Cecha.

Ostatecznie Arsenal wygrał 1:0, jednak znów żaden gracz Kanonierów nie trafił do siatki przeciwnika. Kanonierzy po czterech kolejkach mają siedem punktów na koncie.

Newcastle United - Arsenal 0:1 (0:0)
0:1 - Fabricio Coloccini (sam.) 52'

Newcastle: Tim Krul - Daryl Janmaat, Chancel Mbemba, Fabricio Coloccini, Massadio Haidara, Vurnon Anita (72' Ayoze Perez), Jack Colback, Moussa Sissoko (78' Papiss Cisse), Georginio Wijnaldum, Florian Thauvin (87' Siem de Jong), Aleksandar Mitrović.

Arsenal: Petr Cech - Hector Bellerin, Laurent Koscielny, Gabriel Paulista, Nacho Monreal, Francis Coquelin, Santi Cazorla, Alex Oxlade-Chamberlain (81' Mikel Arteta), Aaron Ramsey, Alexis Sanchez, Theo Walcott (69' Olivier Giroud).

Żółte kartki: Moussa Sissoko, Chancel Mbemba, Florian Thauvin, Vurnon Anita, Georginio Wijnaldum, Fabricio Coloccini (Newcastle) oraz Santi Cazorla (Arsenal).

Czerwona kartka: Aleksandar Mitrović /16' - za faul/ (Newcastle).

Sędzia: Andre Marriner.

Widzów: 50388.