Arka znowu bez wygranej - relacja z meczu Arka Gdynia - MKS Kluczbork

Arka Gdynia prowadziła do przerwy z beniaminkiem MKS Kluczbork, ale w końcówce dała sobie wydrzeć wygraną. Czarne chmury zawisły nad trenerem gospodarzy.

Michał Piegza

Podrażniona ostatnimi niepowodzeniami Arka żwawo rozpoczęła mecz z beniaminkiem, który plasuje się w dolnych rejonach I ligi. Jednak to goście w 10. minucie powinni objąć prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu ze skrzydła w świetnej sytuacji w bramkę nie trafił Maciej Kowalczyk. Po chwili Konrad Jałocha podał piłkę Szymonowi Sobczakowi, ale golkiper zrehabilitował się za błąd i zdołał obronić.

W 21. minucie przed świetną szansą stanęli gospodarze. W sytuacji sam na sam z bramkarzem w słupek trafił jednak Paweł Abbott. Sześć minut później po drugiej stronie groźnie przymierzył aktywny Michał Kojder, ale Jałocha nie dał się zaskoczyć.
W 34. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po wrzutce Marcina Warcholaka, piłkę zgrał Marcus Vinicius da Silva, a futbolówkę do siatki wbił Abbott. Po chwili mogło być 2:0, ale Alan w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. Kilka sekund przed przerwą tylko dobrej interwencji Jałochy Arka mogła zawdzięczać, że nie straciła gola. Na bramkę uderzał Sobczak.

Kilka minut po zmianie stron gospodarze powinni prowadzić 2:0. Oskar Pogorzelec obronił jednak strzał z pola karnego Viniciusa. Przyjezdni w tej fazie spotkania grali bardzo niedokładnie.

Później jednak beniaminek poprawił rozegranie piłki i z każdą minutą był coraz groźniejszy. Na dwanaście minut przed końcem zespół z Kluczborka doprowadził do remisu. Po wrzutce Marcina Nowackiego głową do siatki trafił Kojder.

W końcowych minutach żadna z drużyn nie potrafiła już poważniej zagrozić rywalowi i spotkanie zakończyło się niespodziewanym podziałem punktów.

Arka Gdynia - MKS Kluczbork 1:1 (1:0)

1:0 - Abbott 34'
1:1 - Kojder 78'

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Alan,Marcin Warcholak - Rashid Yussuff (79' Michał Renusz), Antoni Łukasiewicz (80' Miroslav Bozok), Michał Nalepa, Grzegorz Tomasiewicz (60' Rafał Siemaszko), Marcus Vinicius - Paweł Abbott.

MKS KluczborkOskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Paweł Gierak, Kamil Nitkiewicz - Rafał Niziołek, Sebastian Deja, Marcin Nowacki (90+1' Piotr Kasperkiewicz), Maciej Kowalczyk (68' Piotr Giel), Szymon Sobczak (73' Marcin Tomaszewski) - Michał Kojder.

Żółte kartki: Renusz (Arka) oraz Ganowicz, Kojder (MKS).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).