Ligue 1: Lyon rozgromił po hat-tricku Fekira, Grosicki grał przez godzinę

Pewne zwycięstwo w 4. kolejce odniosła ekipa Olympique Lyon, a bohaterem spotkania został Nabil Fekir. W podstawowym składzie Stade Rennes wybiegł Kamil Grosicki.

Po niespodziewanej domowej porażce ze Stade Rennes przebudziła się ekipa Olympique Lyon. Podopieczni Huberta Fourniera pewnie pokonali na wyjeździe Caen, a bohaterem spotkania został Nabil Fekir. Francuski napastnik ustrzelił hat-tricka, a w samej końcówce skutecznie asystował przy trafieniu Claudio Beauvue. Dodatkowo z dobrej strony pokazali się Corentin Tolisso (2 asysty) oraz Mathieu Valbuena (asysta). Gospodarze mieli wiele okazji w pierwszej części gry, ale piłka wpadała tylko do ich siatki. Dodatkowo w końcówce musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiena da Silvy.

[ad=rectangle]    Pierwszą porażkę w roli trenera Marsylii zaliczył Michel. Po imponującej wygranej 6:0, ekipa ze Stade Velodrome musiała uznać wyższość Guingamp, które sezon zaczęło od... trzech porażek. Już w 3. minucie wynik meczu powinien otworzyć Slovan Private, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik gospodarzy zrehabilitował się w samej końcówce, skutecznie wykańczając akcję zespołu. W ostatnich minutach wynik podwyższył jeszcze Nicolas Benezet.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosło Stade Rennes, które po sobotnich meczach wskoczyło na podium Ligue 1. W meczu z Toulouse w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki, który na placu gry przebywał do 63. minuty. Polaka, przy stanie 1:1, zmienił Paul Ntep. Rennes ostatecznie wygrało 3:1, a zmiennik byłego gracza Jagiellonii zanotował asystę przy ostatnim golu autorstwa Giovanniego Sio.

4. kolejka Ligue 1:

EA Guingamp - Olympique Marsylia 2:0 (0:0) 1:0 - Privat 72' 2:0 - Benezet 89'

W 3. minucie Privat (Guingamp) nie wykorzystał rzutu karnego.

SM Caen - Olympique Lyon 0:4 (0:2) 0:1 - Nabil Fekir 19' 0:2 - Nabil Fekir 44' 0:3 - Nabil Fekir 58' 0:4 - Claudio Beauvue 87' Czerwona kartka: Damien Da Silva /74'/ (SM Caen).

Stade Rennes - Toulouse FC 3:1 (1:1) 0:1 - Martin Braithwaite 5' 1:1 - Steeve Yago (sam.) 17' 2:1 - Sylvain Armand 68' 3:1 - Giovanni Sio 90+1'

Lille OSC - AC Ajaccio 1:0 (1:0) 1:0 - Sofiane Boufal 23'

ESTAC Troyes - Montpellier HSC 0:0

Angers SCO - OGC Nice 1:1 (1:0) 1:0 - Thomas Mangani 24' 1:1 - Germain 56'

Stade Reims - FC Lorient 4:1 (1:0) 1:0 - Gaetan Charbonnier 23' 1:1 - Denis Bouanga 48' 2:1 - Nicolas De Preville 54' 3:1 - Grejohn Kyei 67' 4:1 - Atila Turan 85'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty