Sparingowo: Cracovia ograła Koronę, bajeczne gole Budzińskiego i Zejdlera

W rozegranym w piątek przy Kałuży 1 sparingu Cracovia pokonała Koronę Kielce 4:1. Ozdobą spotkania były bramki zdobyte przez Marcina Budzińskiego i Łukasza Zejdlera.

Maciej Kmita

W 39. minucie Pasy wyprowadziły kontrę w trójkącie Boubacar Dialiba-Jakub Wójcicki-Marcin Budziński, którą ten ostatni zakończył kapitalnym uderzeniem z 30 metrów. Po strzale pomocnika Cracovii piłka wylądowała w górnym rogu bramki Korony - Dariusz Trela był bez szans na skuteczną interwencję.

Krakowianie jeszcze przed przerwą wyprowadzili drugi cios. Dialiba wpadł z piłką w pole karne Korony i oddał ją Dariuszowi Zjawińskiemu, który pokonał Trelę płaskim uderzeniem w kierunku dalszego rogu.

Tuż po zmianie stron złocisto-krwiści złapali kontakt za sprawą Rafała Grzelaka, który wykończył zgrabny kombinacyjny atak swojego zespołu, ale odpowiedź Cracovii była błyskawiczna - w 55. minucie Miroslav Covilo głową na gola zamienił dośrodkowanie Budzińskiego z rzutu rożnego. W 84. minucie kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Łukasz Zejdler - pomocnik Pasów złamał akcję do środka z prawego skrzydła i pokonał Leonida Otczenaszenkę mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego.

Zwycięstwo krakowian mogło być okazalsze, ale w 76. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Rymaniak.