Łukasz Fabiański: Pozostaje niedosyt

Łukasz Fabiański nie uchronił reprezentacji Polski przed porażką z Niemcami. - Szkoda tego spotkania - żałował po meczu bramkarz Biało-Czerwonych. Mistrzowie świata pokonali nas 3:1.

Artur Długosz
Łukasz Fabiański East News / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Już po dwudziestu minutach meczu z Niemcami Polacy przegrywali 0:2. - Trzeba być przygotowanym, żeby pozostać skoncentrowanym do końca - mówił nawiązując do tej sytuacji Łukasz Fabiański. Biało-Czerwoni nie spuścili głów i śmiało walczyli o korzystny wynik. Niestety, w piątek mistrzowie świata byli dla nas zbyt mocni.

- Pozostaje niedosyt z tego względu, że ten mecz przegraliśmy. Mieliśmy jakieś sytuacje i do przerwy mogliśmy wyrównać. Niestety nie udało się. Szkoda tego spotkania - komentował bramkarz drużyny Adama Nawałki.

Fabiański przyznał jednak, że Polacy byli słabsi od przeciwnika. - Patrząc na przebieg spotkania Niemcy byli drużyną zdecydowanie dominującą i zepchnęli nas do dosyć głębokiej defensywy. Przez pryzmat okazji, to kto wie - było nawet blisko, żeby coś ugrać - stwierdził bramkarz.

Biało-Czerwoni spadli na drugie miejsce w grupie, lecz cały czas mają spore szanse na awans do Euro 2016. - Do końca eliminacji wszystko jest w naszych rękach. Teraz jest ważne spotkanie z Gibraltarem, trzeba zdobyć maksimum. Uważam, że cały czas jesteśmy w korzystnej sytuacji, żeby awansować - podsumował Łukasz Fabiański.