II liga: Siarka Tarnobrzeg wiceliderem, ROW Rybnik rozbity i na dnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg
Radość piłkarzy Siarki Tarnobrzeg

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg i Puszczy Niepołomice wygrali na zakończenie 7. kolejki II ligi. Zaskakuje rozmiar zwycięstwa zespołu Tomasza Tułacza nad ROW-em 1964 Rybnik.

Puszcza Niepołomice urządziła sobie w poprzedniej kolejce rekordową strzelaninę na terenie Polonii Bytom. Mecz zakończył się wynikiem 5:4 i choć do końca sezonu pozostało dużo czasu, to trudno będzie o podobną golleadę. W niedzielę drużyna z Małopolski podtrzymała formę strzelecką, ale nie znalazła kompana do zabawy. Wygrała 3:0 z ROW-em 1964 Rybnik i potrzebuje już tylko punktu, by wskoczyć do górnej połówki tabeli II ligi.

Mecz wyglądał zupełnie inaczej niż poprzedni tych drużyn w Niepołomicach. Puszcza już po pierwszej połowie prowadziła 2:0, a do bramki trafili Adrian Gębalski oraz będący w dobrej formie Mateusz Broź. Wynik ustalił po przerwie Marcel Kotwica.

Puszcza ma powody do zadowolenia. Po beznadziejnym starcie sezonu odbudowała się. Piłkarzom pomogła szybka zmiana trenera. Być może niebawem na podobny krok zdecydują się włodarze ROW-u 1964 Rybnik. W czerwcu drużyna była o krok od awansu, także w bieżącym sezonie miała bić się o najwyższe cele, a tymczasem szoruje dno tabeli.

W drugim, niedzielnym spotkaniu Siarka Tarnobrzeg pokonała Legionovię Legionowo 1:0. Bramka padła po niefortunnej interwencji Kamila Tlagi, który skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Była 18. minuta i goście udokumentowali zmianą wyniku optyczną przewagę. Do końca meczu atakowały obie drużyny, ale kibice nie zobaczyli już więcej goli. Siarka dopisała na swoje konto komplet punktów i wróciła na pozycję wicelidera. Legionowia przegrała po serii trzech zwycięstw.

Po 7. kolejce w tabeli panuje niepodzielnie Stal Mielec, która ma pięć punktów przewagi nad Siarką. Miejsce premiowane awansem zajmuje również Raków Częstochowa, a gdyby sezon kończył się teraz, to w barażu zagrałby GKS Tychy. Niespodziewanie w strefie spadkowej okopują się Błękitni Stargard.

Niedzielne mecze 7. kolejki II ligi:

Puszcza Niepołomice - ROW 1964 Rybnik 3:0 (2:0) 1:0 - Mateusz Broź 19' 2:0 - Adrian Gębalski 37' 3:0 - Marcel Kotwica 55'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!