Atletico ulubionym rywalem Messiego! 24. gol przeciwko ekipie z Madrytu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Lionel Messi potrzebował zaledwie 17 minut, aby zdobyć zwycięskiego gola w hicie 3. kolejki Primera Division. Argentyńczyk do siatki Atletico Madryt trafił już po raz 24.

Sobotnie spotkanie Lionel Messi rozpoczął na ławce rezerwowych po raz pierwszy od stycznia tego roku. Napastnik FC Barcelony po powrocie z Argentyny dostał dzień wolnego, a w piątek urodził mu się drugi syn. Z tego względu, trener Luis Enrique wolał postawić na piłkarzy, którzy w ostatnim tygodniu trenowali z resztą drużyny. Ostatecznie najlepszy strzelec w historii Primera Division pojawił się na boisku w 60. minucie, przy stanie 1:1, i po nieco ponad kwadransie zdobył zwycięskiego gola.

Dla Messiego był to już 24. gol przeciwko Atletico Madryt na wszystkich frontach. Tylko jednej ekipie reprezentant Albicelestes strzelił równie wiele bramek - po sierpniowym dublecie w Superpucharze Europy taki sam dorobek zgromadził w spotkaniach z Sevillą.

Malaga1217

W oficjalnych spotkaniach Messi zgromadził już 416 bramek, na które pracował w 488 spotkaniach. Jest najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony zarówno w meczach oficjalnych, jak i po dodaniu spotkań towarzyskich. Zdobył dla "Dumy Katalonii" najwięcej goli w rozgrywkach Primera Division i Ligi Mistrzów. Dzierży również miano najskuteczniejszego piłkarza w starciach z Realem Madryt, nazywanych popularnie El Clasico.

W rozgrywkach Primera Division zdobył już 287 goli i pod tym względem nie ma sobie równych. Kolejni w tej klasyfikacji są Telmo Zarra (251), Hugo Sanchez (234) oraz Cristiano Ronaldo (230). Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie spotkania w Primera Division, popularni "Los Colchoneros" są ulubionym rywalem Messiego. W ramach rozgrywek ligowych Argentyńczyk już po raz 20. trafił do siatki w meczach z mistrzem kraju z 2014 roku.