Pierwsza porażka Tarasiewicza! Arka przełamała złą passę

Miedź w dwóch meczach pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza odniosła dwa zwycięstwa. W niedzielę legniczanie przegrali jednak w Gdyni 0:2 z miejscową Arką, która tym samym przełamała serię meczów bez zwycięstwa.

Artur Długosz

Piłkarze Arki na zwycięstwo w meczu ligowym czekali od czterech kolejek. Po raz ostatni gdynianie z triumfu cieszyli się w w 3. kolejce, kiedy to pokonali 1:0 GKS Katowice. Następnie Arka przegrała z Zagłębiem Sosnowiec i Wigrami Suwałki oraz zremisowała z MKS-em Kluczbork i Pogonią Siedlce. Teraz gdynianie w końcu się przełamali, pokonując 2:0 drużynę Miedzi Legnica prowadzoną przez Ryszarda Tarasiewicza.

Szkoleniowiec drużyny z Legnicy nie zmienił zwycięskiego składu i desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka wygrała mecz w Katowicach. Oba zespoły od pierwszych minut zbytnio nie forsowały tempa w ofensywie, przez co poziom widowiska pozostawiał wiele do życzenia. Gospodarze pod bramką legniczan stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, a między słupkami niezbyt pewnie spisywał się Dawid Smug. W końcu w 31. minucie Rafał Siemaszko dopadł do piłki, która odbiła się od jednego z zawodników Miedzi i skierował ją do siatki.

Po zmianie stron Arka grała pewniej niż jej rywal i szukała szansy do podwyższenia prowadzenia. Na jej przeszkodzie stal jednak Smug, który po zmianie stron zdecydowanie poprawił swoją dyspozycje. W 80. minucie gospodarze wyprowadzili jednak zabójczą kontrę i tym razem Smug nie uratował Miedzianki. Gola na 2:0 zdobył Paweł Abbott i tym samym ustalił wynik spotkania. Dla drużyny z Legnicy była to pierwsza porażka pod wodzą Ryszarda Tarasiewicza. Arkowcy natomiast w końcu odnieśli zwycięstwo.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
1:0 - Rafał Siemaszko 31'
2:0 - Paweł Abbott 80'

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Marcus Vinicius da Silva (90 +1' Patrik Lomski), Miroslav Bożok (86' Paweł Wojowski), Rafał Siemaszko (82' Damian Mosiejko), Paweł Abbott.

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Adrian Cierpka, Adrian Łuszkiewicz (65' Yannick Kakoko), Keon Daniel (76' Valerijs Sabala), Wojciech Łobodziński, Marek Gancarczyk, Bartosz Ślusarski (46' Tadas Labukas).

Żółte kartki: Błażej Telichowski, Michał Stasiak (Miedź) oraz Rafał Siemaszko, Paweł Abbott (Arka).

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).