Primera Division: Już tylko jedna ekipa z kompletem! Niesamowity mecz Las Palmas

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Piłka nożna
Materiały prasowe / / Piłka nożna

Po trzeciej kolejce tylko FC Barcelona może poszczycić się zdobyciem 9 punktów. W niedzielę premierowe oczka w tym sezonie straciły bowiem Celta Vigo i Eibar.

Po dwóch seriach spotkań cztery ekipy miały na koncie komplet punktów. W sobotę porażkę zaliczyło jednak Atletico Madryt, a dzień później nie zdołały zwyciężyć zespoły Celty Vigo i Eibar. Tym samym 9 oczkami może pochwalić się jedynie FC Barcelona.

Po 12 minutach spotkania Celty z UD Las Palmas wydawało się, że ekipa z Galicji również sięgnie po kolejną wygraną. Bramkarz beniaminka, Javi Varas, w sytuacji sam na sam sfaulował Iago Aspasa, sędzia wyrzucił go z boiska, a rzut karny wykorzystał Fabian Orellana. Już po chwili swojego pierwszego gola na hiszpańskich boiskach zdobył Daniel Wass i gospodarze mogli cieszyć się z 2-bramkowego prowadzenia.

Las Palmas nie zamierzało jednak składać broni. Przed przerwą po błędzie defensywy gospodarzy do siatki trafił Sergio Araujo. Po zmianie stron swojego trzeciego gola w tym sezonie zdobył Nolito i Celta ponownie prowadziła różnicą 2 goli. Wtedy ponownie dał o sobie znać Araujo. 23-letni Argentyńczyk najpierw zaliczył kontaktowe trafienie, a następnie asystował przy bramce Davida Simona. W poprzednim sezonie napastnik na zapleczu Primera Division zdobył aż 25 goli i w lecie otrzymał wiele ofert z uznanych klubów. Piłkarz zdecydował się jednak pozostać w Hiszpanii i w niedzielę udowodnił, że stać go na świetne występy również na I-ligowym froncie.

Po dwóch zwycięstwach zremisował również Eibar. Podopieczni Jose Luisa Mendilibara bezbramkowo zremisowali z Malagą, która wciąż czeka na premierowe trafienie w tym sezonie! Andaluzyjczycy mieli więcej okazji na gola, a najlepszych nie wykorzystał Charles.

Celta Vigo - UD Las Palmas 3:3 (2:1) 1:0 - Orellana (k.) 12' 2:0 - Wass 18' 2:1 - Araujo 23' 3:1 - Nolito 48' 3:2 - Araujo 61' 3:3 - David Simon 74'

Czerwona kartka: Javi Varas /11', za faul/ (Las Palmas).

Malaga CF - SD Eibar 0:0