Napoli straszy grupę. Club Brugge rozbity

Napoli z impetem rozpoczęło Ligę Europy. W pierwszym meczu Włosi nie dali najmniejszych szans Club Brugge. Belgijski zespół został rozbity aż 5:0.

Jacek Stańczyk

Po pięciu minutach goście mogli jeszcze mieć nadzieję na dobry wynik, po dziewiętnastu zabawa w zasadzie się zakończyła. Najpierw Jose Callejon ni to strzałem, ni to podaniem wrzucił piłkę za kołnierz Sinana Bolata. To była bramka a'la Alessandro Florenzi z meczu AS Roma z FC Barcelona. Potem Dries Mertens dostał podanie z prawego skrzydła, przymierzył i pognębił rodaków.

Belgowi było jednak mało. Sześć minut po pierwszym trafieniu urwał się obrońcom i strzałem z półwoleja wykończył miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego. Club Brugge był naprawdę nieporadny, a szczyt takiej postawy mieliśmy niedługo po przerwie. Sinan Bolat zderzył się z Ruudem Vormerem, z prezentu skorzystał Marek Hamsik i wynik z wysokiego zwycięstwa przeszedł już w pogrom.

Rozbitych Belgów dobił ten, który strzelanie rozpoczął. Jose Callejon wyskoczył do podania z głębi pola i posłał piłkę obok Sinana Bolata.

W drugim meczu Grupy D FC Midtjylland wygrał z Legią Warszawa 1:0. Wicemistrz Polski będzie kolejnym rywalem Napoli.

SSC Napoli - Club Brugge 5:0 (3:0)
1:0 - Jose Callejon 5'
2:0 - Dries Mertens 19'
3:0 - Dries Mertens 25'
4:0 - Marek Hamsik 53'
5:0 - Jose Callejon 77'

SSC Napoli: Pepe Reina, Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Jorginho, Jose Callejon, David Lopez, Marek Hamsik (62' Allan), Dries Mertens (75' Lorenzo Insigne), Gonzalo Higuain (72' Manolo Gabbiadini)

Club Brugge: Sinan Bolat, Thomas Meunier, Brandon Mechele, Oscar Duarte, Laurens De Bock, Ruud Vormer, Timmy Simons, Victor Vazquez (69' Davy De Fauw), Leandro Pereira, Bolingoli Mbombo (46' Jose Izquierdo), Abdoulay Diaby (60' Claudemir)