Primera Division: Atletico wygrało po dublecie Griezmanna, Valencia na kolanach

Atletico Madryt pokonało Getafe w ramach 5. kolejki Primera Division. Bohaterem spotkania został autor dubletu - Antoine Griezmann.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Piłka nożna / Piłka nożna
Trener Diego Simeone wprowadził aż 6 zmian w porównaniu z sobotnim meczem z  Eibar! Szansę debiutu w nowych barwach otrzymał stoper Stefan Savić, a po raz pierwszy w podstawowej jedenastce pojawił się inny letni nabytek - Yannick Ferreira Carrasco. W konfrontacji z Getafe z przodu pozostał jedynie Antoine Griezmann, który już w 4. minucie wpisał się na listę strzelców!

Wydawało się, że gospodarze źle wykonali rzut rożny, ale na 25. metrze piłkę z powrotem w pole karne zagrał Gabi. Pogubiona defensywa gości nie zdołała założyć pułapki ofsajdowej, Francuz świetnie przyjął piłkę i zdobył swojego 2. gola w tym sezonie. Od tego czasu Atletico prezentowało swój typowy futbol - gracze Simeone przyjmowali rywala w środkowej strefie, nie dopuszczali do groźnych sytuacji, a raz na jakiś czas sami zaatakowali. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gościom udało się zaatakować, a 2-krotnie bliski pokonania Jana Oblaka był Stefan Scepović.

Od razu po zmianie stron na boisku, w zespole gospodarzy, pojawił się Angel Correa, a kwadrans później Jackson Martinez. Obaj nieco rozruszali ofensywę "Los Colchoneros", jednak nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Swoją okazję na wyrównanie miało również Getafe, jednak Pedro Leon uderzył minimalnie obok słupka, mają przed sobą tylko bramkarza.

W 90. minucie wynik ustalił Griezmann. Trzeci zmiennik Atletico, Tiago Mendes, świetnie wypuścił w pole karne Martineza, który znalazł lepiej ustawionego Francuza i ten mógł wpakować piłkę do praktycznie pustej bramki.

W drugim wtorkowym meczu o godzinie 20:00 spotkały się zespoły Espanyolu Barcelona i Valencia CF. Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, a już w 18. minucie po rzucie wolnym spod linii bocznej boiskach z główki do siatki trafił Victor Rodriguez.

Goście starali się odpowiedzieć, jednak bardzo dobrze między słupkami spisywał się golkiper popularnych "Papużek" - Pau Lopez i ostatecznie starcie zakończyło się skromnym zwycięstwem gospodarzy.

Atletico Madryt - Getafe CF 2:0 (1:0)
1:0 - Antoine Griezmann 4'
2:0 - Antoine Griezmann 90'

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Diego Godin, Stefan Savić, Guilherme Siqueira - Gabi, Saul Niguez, Oliver Torres (65' Tiago Mendes), Yannick Ferreira Carrasco (46' Angel Correa) - Antoine Griezmann, Fernando Torres (57' Jackson Martinez).

Getafe CF: Vicente Guaita - Damian Suarez, Santiago Vergini, Alexis Ruano Delgado, Carlos Vigaray - Alvaro Medran, Juan Rodriguez (81' Bernard Mensah) - Pedro Leon (70' Wamberto), Victor Rodriguez, Angel Lafita (79' Alvaro Vazquez) - Stefan Scepović.

Żółte kartki: Guilherme Siqueira, Gabi, Tiago Mendes (Atletico Madryt) oraz Alexis Ruano Delgado, Angel Lafita (Getafe).

Sędzia: Alvarez Izquierdo.

Espanyol Barcelona - Valencia CF 1:0 (1:0)