Robert Lewandowski rekordzistą Bundesligi, Polak z najszybszym hat-trickiem w historii!

Robert Lewandowski napisał historię ligi niemieckiej, strzelając trzy gole w ciągu zaledwie pięciu minut. Snajper Bayernu Monachium poprawił ponad 20-letni rekord.

Robert Lewandowski we wtorkowym meczu ligowym posłał piłkę do bramki VfL Wolfsburg w 51., 52. oraz 55. minucie i o 98 sekund poprawił osiągnięcie zawodnika MSV Duisburg Michaela Toenniesa z 1991 roku, który trafił trzy razy między 10. a 15. minutą. Strzelecki wyczyn Polaka zapisze się zatem w annałach 52-letniej historii Bundesligi.

"Lewy" do zdobycia 4 bramek potrzebował tylko 7 minut i jest to również najszybszy "czteropak" w historii. Dotychczasowy rekord dzierżył Martin Petrov - 4 trafienia na przestrzeni 17 minut.

Podopiecznemu Pepa Guardioli 5-krotne wpisanie się na listę strzelców zajęło zaledwie 10 minut - to również epokowe osiągnięcie. W 1984 roku Dieter Hoeness zdobył w Bundeslidze taką samą liczbę bramek, ale na przestrzeni 21 minut. Strzelecki rekord w jednym spotkaniu należy do Dietera Muellera - 6 trafień w rozegranym w 1977 roku spotkaniu pomiędzy 1.FC Koeln a Werderem Brema (7:2).

Czy Twoim zdaniem rekord Lewandowskiego długo pozostanie niepobity?