Puchar Turcji: Udany debiut Patryka Tuszyńskiego. Polak bohaterem Rizesporu

Patryk Tuszyński doczekał się debiutu w barwach Caykur Rizesporu. 26-latek wystąpił w środowym meczu II rundy Pucharu Turcji z Adliyesporem (2:0) i od razu zdobył premierową bramkę w barwach Krogulców.

Maciej Kmita

Patryk Tuszyński jest zawodnikiem Rizesporu od 30 lipca, ale na oficjalny debiut w jego barwach musiał czekać aż siedem tygodni. Z udziału w trzech pierwszych meczach wyeliminowała go kontuzja, a gdy w przerwie reprezentacyjnej wznowił treningi, musiał odbudować formę i dwa ostatnie ligowe spotkania obejrzał z trybun.

W środowym meczu II rundy Pucharu Turcji z III-ligowym Adliyesporem znalazł się w wyjściowym składzie Rizesporu, a w 55. minucie dał swojej drużynie prowadzenie 1:0, a po chwili zaliczył asystę przy drugim golu swojego zespołu.

Tuszyński rozegrał pełne 90 minut, a w pełnym wymiarze czasowym zaprezentował się też Nika Dzalamidze.

Caykur Rizespor - Ankara Adliyespor 2:0 (0:0)
1:0 - Tuszyński 55'
2:0 - Akyuz 58'