Turcja: Zobacz popis Patryka Tuszyńskiego

Patryk Tuszyński zaliczył wymarzony debiut w Caykur Rizesporze. Już w pierwszym występie w barwach tureckiego klubu zdobył premierową bramkę, do której dołożył asystę, zostając bohaterem Krogulców.

Maciej Kmita

W 55. minucie środowego meczu II rundy Pucharu Turcji z III-ligowym Adliyesporem (2:0) Tuszyński znalazł się wyjściowym składzie Rizesporu, a w 55. minucie gry dał swojej drużynie prowadzenie 1:0, wykorzystując głową dośrodkowanie z prawej strony. Po chwili Polak zaliczył asystę przy trafieniu Mehmea Akyuza na 2:0.

Zobacz bramkę i asystę Patryka Tuszyńskiego

Tuszyński jest zawodnikiem Rizesporu od 30 lipca, ale na oficjalny debiut w jego barwach musiał czekać aż siedem tygodni. Z udziału w trzech pierwszych meczach wyeliminowała go kontuzja, a gdy w przerwie reprezentacyjnej wznowił treningi, musiał odbudować formę i dwa ostatnie ligowe spotkania obejrzał z trybun.

W najbliższej kolejce tureckiej Super Lig zespół Polaka zmierzy się na wyjeździe z Kasimpasą Stambuł.