MKS Kluczbork - PGE GKS Bełchatów: Ten pierwszy raz

Podłamany czwartkową porażką po dogrywce w Pucharze Polski, PGE GKS Bełchatów zawitał do Kluczborka. Beniaminek po cichu liczy na ubytek sił rywala.

W tym artykule dowiesz się o:

MKS Kluczbork i PGE GKS Belchatów nigdy nie grały ze sobą w meczu o stawkę, a drużyny znane są sobie jedynie z gier kontrolnych. Towarzysko, dwukrotnie to beniaminek I ligi był górą, nie tracąc przy tym gola (1:0 i 2:0). Trudno jednak wnioskować, by mecze bez stawki dawały jakąkolwiek przewagę psychiczną. W lidze to młody zespół z Bełchatowa spisuje się lepiej, choć z pewnością za gospodarzami przemawia 120 minut biegania, jakie w nogach mają podopieczni Rafała Ulatowskiego. Rozegrany w ubiegły czwartek, pucharowy mecz z Chojniczanką Chojnice, nie dość, że kosztował mnóstwo sił to jeszcze skończył się porażka i odpadnięciem z rozgrywek (1:2 po dogrywce). Czy w niedzielę będzie to widoczne?

Gospodarzom w zapunktowaniu nie będzie mógł pomóc na murawie Sebastian Deja, którego z gry wyeliminowała czerwona kartka, pokazana przez sędziego Mariusza Korpalskiego w starciu z Miedzią Legnica. Wydział dyscypliny PZPN ukarał pomocnika dwoma przymusowymi meczami przerwy.

Są jednak i dobre wieści dla miejscowych. Ból w kolanie nie wyeliminuje z występu Łukasza Ganowicza. Zawodnik wrócił już do treningów i mimo iż w tygodniu nie zagrał w kontrolnym meczu z LZS-em Piotrówka, to w niedzielne popołudnie będzie do dyspozycji trenera. W pełni zdrowia jest już też lekko zapomniany Tomasz Swędrowski, którego leczenie (po kontuzji odniesionej w starciu z Wisłą Płock) trwało 6 tygodni.

Apetyt na grę w linii obronnej ma z pewnością nowy nabytek biało-niebieskich, Bartosz Brodziński. Wątpliwe jest jednak to, że zakontraktowany na dniach stoper z miejsca wskoczy do tak newralgicznej formacji jaką jest defensywa.

Wyjściowy skład brunatnych powinien być mocniejszy od tego, jaki zobaczyliśmy ostatnio w Chojnicach. Na skrzydle najprawdopodobniej zagra Bartłomiej Bartosiak, a do obrony wróci Seweryn Michalski. Szykuje się zatem ciekawy pojedynek, miejmy nadzieję, okraszony wieloma golami. MKS Kluczbork - PGE GKS Bełchatów

/ nd. 27.09.2015 godz. 15.00

Przewidywane składy:

MKS Kluczbork: Krystian Rudnicki - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Paweł Gierak, Kamil Nitkiewicz, Rafał Niziołek, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki, Szymon Sobczak, Michał Kojder, Maciej Kowalczyk. PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban, Patryk Rachwał, Lukas Klemenz, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak, Cezary Demianiuk, Szymon Stanisławski.

Sędzia: Mirosław Górecki (Ruda Śląska).

Zamów relację z meczu MKS Kluczbork - PGE GKS Bełchatów Wyślij SMS o treści PILKA.BELCHATOW na numer 7355 Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu MKS Kluczbork - PGE GKS Bełchatów Wyślij SMS o treści PILKA.BELCHATOW na numer 7136 Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Czy 120 minut pucharowej rywalizacji z Chojniczanką nie odbije się bełchatowianom czkawką?