Primera Division: FC Barcelona zwycięska! Luis Suarez ustrzelił dublet

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

Piąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym odniosła FC Barcelona, która skromnie pokonała UD Las Palmas. Bohaterem spotkania został Luis Suarez.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener Luis Enrique po niespodziewanym blamażu z Celtą Vigo (1:4) przeprowadził kilka zmian w podstawowym składzie. Na bokach obrony wystąpili Sergi Roberto i Adriano Correia, w roli stopera wystąpił Marc Bartra, a do drugiej linii został przesunięty Javier Mascherano. Na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Andres Iniesta i Dani Alves.

W starciu z UD Las Palmas szkoleniowiec już w 9. minucie musiał zmienić Lionela Messiego, który doznał urazu kolana i został zastąpiony przez Munira El Haddadiego. Barca od pierwszego gwizdka miała optyczną przewagę, rozgrywała piłkę na połowie rywala, a w jej akcjach brakowało tylko skutecznego wykończenia.

Pod nieobecność argentyńskiego snajpera do siatki na Camp Nou trafiał Luis Suarez. Urugwajczyk w 25. minucie wykorzystał dośrodkowanie aktywnego Roberto i z główki otworzył wynik meczu. Goście byli ustawieni z piątką obrońców, jednak często wpuszczali w pole karne nieskutecznych rywali. Sami również starali się zaatakować na bramkę mistrza po błyskawicznych kontrach.

Tuż po zmianie stron Suarez trafił po raz drugi. Munir zagrał płaską piłkę, Sergio Busquets przepuścił ją między nogami, a Urugwajczyk popisał się silnym strzałem pod poprzeczkę. Chwilę później bohater spotkania wywalczył rzut karny, po tym jak Antolin Alcaraz zagrał piłkę ręką we własnej "szesnastce". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Neymar i fatalnie chybił! Był to 3 z 4 niewykorzystanych rzutów karnych przez Barcę w tym sezonie - pozostałe wykonywał Messi. Brazylijczyk sobotniego spotkania nie zaliczy do udanych - oprócz jedenastki, zmarnował kilka innych dobrych okazji.

Dodatkowo gospodarze popełnili kilka poważnych błędów, a jeden z nich zakończył się golem kontaktowym. Fatalnie na własnej połowie zachował się Mascherano, a po akcji Nabila El Zhara do siatki trafił Jonathan Viera. Na doprowadzenie do remisu było jednak za późno i ostatecznie Barca wygrała tylko 2:1.

FC Barcelona - UD Las Palmas 2:1 (1:0) 1:0 - Luis Suarez 25' 2:0 - Luis Suarez 54' 2:1 - Jonathan Viera 88'

W 66. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Neymar (FC Barcelona) - strzelił nad poprzeczką.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Marc Bartra, Gerard Pique, Adriano Correia - Sergio Busquets, Ivan Rakitić, Javier Mascherano - Lionel Messi (9' Munir El Haddadi) (80' Sandro Ramirez), Luis Suarez, Neymar.

UD Las Palmas: Javi Varas - David Simon, Aythami Artiles, Antolin Alcaraz, Pedro Bigas, Dani Castellano - Roque Mesa (68' Juan Carlos Valeron), Hernan, Wakaso Mubarak - Jonathan Viera, Sergio Araujo (68' Nabil El Zhar).

Żółte kartki: Javier Mascherano, Luis Suarez (FC Barcelona) oraz Hernan, David Simon, Wakaso Mubarak, Antolin Alcaraz (UD Las Palmas).

Sędzia: De Burgos Bengoetxea.

#dziejesiewsporcie: piękny gest Hulka