Dania: Pewne zwycięstwo FC Midtjylland

W niedzielnym meczu 10. kolejki duńskiej ekstraklasy FC Midtjylland pokonał 2:0 Randers FC i umocnił się na pozycji lidera Superligaen.

Maciej Kmita

Zespół Jessa Thorupa zwyciężył po golach Patricka Banggaarda i Mortena Rasmussena, które padły między 64. a 68. minutą.

Rywal Legii Warszawa z Ligi Europy przez ostatni kwadrans grał w "10" po czerwonej kartce dla Banggaarda, ale Randers FC nie udało się odwrócić losów spotkania.

W 82. minucie na boisku pojawił się Piotr Parzyszek, który wciąż czeka na swoje pierwsze ligowe trafienie w barwach Randers. Patryka Wolańskiego natomiast zabrakło w kadrze Midtjylland.

Rewanżowe spotkanie Legii z Midtjylland w fazie grupowej Ligi Europy odbędzie się 26 listopada w Warszawie. W pierwszym meczu Duńczycy wygrali 1:0.

Randers FC - FC Midtjylland 0:2 (0:0)
0:1 - Banggaard 64'
0:2 - Rasmussen 66'