Portugalia: Belenenses dało sobie wyrwać zwycięstwo

W niedzielnym meczu 6. kolejki portugalskiej ekstraklasy Belenenses Lizbona zremisowało na wyjeździe z FC Arouca (2:2), choć do 76. minuty prowadziło 2:0.

Maciej Kmita

Stołeczna ekipa była o krok od odniesienia drugiego ligowego zwycięstwa w sezonie, gdy za sprawą Andre Sousy i Luisa Leala prowadziła od 71. minuty 2:0, ale podopieczni Sa Pinto w kwadrans dali sobie wbić dwa gole.

To czwarty remis w szóstym ligowym meczu Belenenses, przez co zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli portugalskiej ekstraklasy z pięcioma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Rewanżowy mecz fazy grupowej Ligi Europy Belenenses - Lech zostanie rozegrany 26 listopada. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis.

FC Arouca - Belenenses Lizbona 2:2 (0:1)
0:1 - Sousa 41'
0:2 - Leal 71'
1:2 - Valente 76'
2:2 - Basto 86'

Oglądaj rozgrywki Liga Portugal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)