Polak obronił rzut karny w meczu z Barceloną

Bayer Leverkusen zremisował w wyjazdowym meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Młodzieżowej z FC Barcelona 1:1 (0:0). Cały mecz rozegrał polski bramkarz Tomasz Kucz, który w końcowych minutach obronił rzut karny.

Przemysław Dubiński
Sergi Roberto / Sergi Roberto

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Młodzieżowej niemiecki zespół pokonał BATE Borysów 1:0. Stawką wtorkowego meczu z Barceloną było więc pierwsze miejsce w tabeli grupy "D".

Od pierwszej minuty na boisku w Barcelonie w barwach Bayeru wystąpił polski bramkarz Tomasz Kucz. Wychowanek Drukarza Warszawa w 71 minucie zdołał obronić rzut karny wykonywany przez Juanma Garcię. Chwilę później został jednak pokonany przez Erica Montesa.

Gościom udało się doprowadzić do remisu tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. W 89 minucie na listę strzelców wpisał się Paul Gemein.

Bayer Leverkusen po 2. kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty i jest liderem grupy "D".