Ruch Chorzów z Pogonią bez sześciu graczy

Bez sześciu zawodników będzie się musiał obejść trener Ruchu w piątkowym meczu chorzowian na własnym stadionie z Pogonią Szczecin.

Michał Piegza

Nie zmieniła się sytuacja kadrowa Ruchu Chorzów od sobotniego przegranego 1:2 meczu z Cracovią. W pojedynku z Pogonią Waldemar Fornalik po raz kolejny nie będzie mógł liczyć na przechodzącego rehabilitację po operacji kolan Michała Helika. Obrońca w połowie października ma wznowić treningi z resztą drużyny.

Po przerwie na mecze reprezentacji do dyspozycji szkoleniowca powinien być Paweł Oleksy, który ma naderwany mięsień dwugłowy. Do pełni sił wraca również napastnik Adam Setla. W najbliższym dniach okaże się czy treningi może podjąć Miłosz Trojak, który miał problemy po operacji migdałów.

Wciąż nie wiadomo za to kiedy do gry wróci Michał Efir, od dłuższego czasu zmagający się z urazem stawu skokowego.

W spotkaniu z Portowcami za nadmiar kartek pauzować musi były gracz Pogoni Michał Koj.