LE: Cztery gole w Brugii, drugie zwycięstwo FC Midtjylland

W meczu II kolejki grupy D Ligi Europy Club Brugge przegrało na własnym stadionie z FC Midtjylland 1:3. Dla mistrzów Danii jest to drugiej zwycięstwo w fazie grupowej.

Łukasz Witczyk

Po pierwszych meczach w lepszych humorach byli mistrzowie Danii, którzy na własnym terenie pokonali Legię Warszawa. Z kolei Club Brugge przegrało aż 0:5 z SSC Napoli i przed własną publicznością Belgowie chcieli zmazać plamę po niechlubnej klęsce.

Od pierwszych minut groźniejsi byli gospodarze, którzy mieli widoczną przewagę i częściej przeprowadzali ataki, lecz czujni w defensywie byli gracze FC Midtjylland. Kilka okazji do pokazania swoich umiejętności miał Mikkel Andersen, ale w pierwszych 45 minutach zachował czyste konto. Najbardziej aktywnymi piłkarzami gospodarzy byli Abdoulaye Diaby i Leandro Pereira. Ten drugi tuż przed gwizdkiem miał szansę zdobyć gola, ale jego strzał minimalnie minął bramkę. Warto dodać, że zespół z Brugii w pierwszej połowie powinien wykonywać rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Andersena, który powalił jednego z graczy gospodarzy.

Po przerwie również przewagę mieli gospodarze, ale to mistrz Danii otworzył wynik spotkania. W 51. minucie Pione Sisto zdecydował się na uderzenie z 20. metra, piłka odbiła się od jednego z rywali, zmieniła tor lotu i kompletnie zaskoczyła Sebastiena Bruzzese. Belgowie starali się doprowadzić do wyrównania, lecz w 67. minucie stadion w Brugii wypełnił się ciszą. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Novaka piłkę głową do siatki skierował Paul Onuachu i było już 2:0.

Na tym gracze z Danii nie poprzestali. W 74. minucie FC Midtjylland prowadziło już trzema bramkami. Filip Novak wykorzystał błąd defensywy rywali i pokonał Bruzzese'a. W 79. minucie odżyły nadzieje gospodarzy. Po kapitalnym uderzeniu z dystansu Thomasa Meuniera było 1:3. Było to jednak wszystko, na co tego wieczora stać było Club Brugge. Duńczycy po dwóch meczach mają na swoim koncie 6 punktów.

Club Brugge - FC Midtjylland 1:3 (0:0)
0:1 - Pione Sisto 51'
0:2 - Paul Onuachu 67'
0:3 - Filip Novak 74'
1:3 - Thomas Meunier 79'

Club Brugge: Sebastien Bruzzese - Davy de Fauw (70' Thomas Meunier), Oscar Duarte, Laurens De Bock, Brandon Mechele, Claudemir, Hans Vanaken, Ruud Vormer, Abdoulaye Diaby (63' Jelle Vossen), Leandro Pereira, Jose Izquierdo (70' Tuur Dierckx).

FC Midtjylland: Mikkel Andersen - Kian Hansen, Erik Sviatchenko, Kristian Bach Bak (32' Andre Roemer), Filip Novak, Tim Sparv, Jakob Poulsen, Kristoffer Olsson, Pione Sisto (78' Marcos Urena), Daniel Royer, Morten Duncan Rasmussen (54' Paul Onuachu).

Żółte kartki: Laurens De Bock (Club Brugge) oraz Kristoffer Olsson, Erik Sviatchenko (FC Midtjylland).