Miedź Legnica - Wigry Suwałki: Starcie ligowych sąsiadów na remis

Mecz 11. kolejki I ligi pomiędzy Miedzią Legnica i Wigrami Suwałki zakończył się bezbramkowym remisem. Goście zmarnowali wymarzoną szansę na triumf nie wykorzystując rzutu karnego.

Łukasz Witczyk
piłka nożna / piłka nożna

Obie drużyny w tym sezonie rozczarowują, a po dziesięciu kolejkach sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Wyżej sklasyfikowana była Miedź Legnica, która z dorobkiem 12 "oczek" zajmowała 13. pozycję. Z kolei suwalczanie na swoim koncie mieli o punkt mniej. Statystyki z tego sezonu wskazywały, że będzie to wyrównane spotkanie.

Zarówno Miedź, jak i Wigry w pierwszej części gry skupiły się na defensywie. Początkowo mecz nie był ciekawym widowiskiem, brakowało akcji ofensywnych. W 25. minucie groźny strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Garguły oddał Valerijs Sabala, ale świetnie interweniował Hieronim Zoch. Trzy minuty później to Wigry mogły wyjść na prowadzenie, ale błędu defensywy nie wykorzystał Mateusz Żebrowski. Do przerwy było 0:0.

Świetnie dla gości mogła rozpocząć się druga połowa. W 47. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Wigier. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Bartkowski, ale jego uderzenie było niecelne i wynik nie uległ zmianie. Z biegiem czasu goście zaczęli przeważać, a z dobrej strony pokazywał się Dawid Smug.

Po fragmencie dobrej gry Wigier, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, lecz na posterunku był Zoch, a także defensorzy suwalskiego klubu, którzy w 76. minucie zablokowali uderzenie Tadasa Labukasa. Legniczanie w końcówce częściej atakowali, ale brakowało im dokładności. Starcie sąsiadów w ligowej tabeli zakończyło się bezbramkowym remisem.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:0

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak (52' Adrian Łuszkiewicz), Tomasz Midzierski, Keon Daniel, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Marek Gancarczyk (80' Marquitos), Valerijs Sabala (64' Tadas Labukas).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Artur Bogusz, Łukasz Moneta (81' Bartosz Biel), Dawit Makaradze, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Damian Gąska, Mateusz Żebrowski (51' Kamil Adamek), Łukasz Hanzel, Tomasz Jarzębowski (46' Kamil Lauryn).

Żółte kartki: Adrian Łuszkiewicz, Marquitos (Miedź Legnica) oraz Tomasz Jarzębowski, Maciej Wichtowski, Artur Bogusz (Wigry Suwałki).

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).