Sergio Aguero ustanowił rekord Premier League!

Sergio Aguero pozazdrościł Robertowi Lewandowskiemu i w sobotnim meczu 8. kolejki Premier League z Newcastle United zdobył aż pięć bramek. Mało tego, Argentyńczyk ustanowił rekord angielskiej ekstraklasy!

Maciej Kmita
PAP/EPA/Peter Powell / PAP/EPA/Peter Powell

Od 18. minuty The Citizens przegrywali ze Srokami 0:1 za sprawą Aleksandara Mitrovicia, ale tuż przed przerwą Sergio Aguero doprowadził do remisu, a po zmianie dał prawdziwy strzelecki popis, zdobywając cztery bramki w ciągu 17 minut!

Między pierwszym a piątym trafieniem Argentyńczyka minęło raptem 20 minut, co oznacza, że ustanowił on nowy rekord Premier League. Do tej pory autorem najszybszego pięciopaku był Jermain Defoe, który 22 listopada 2009 roku w meczu z Wigan Athletic (9:1) zdobył dla Tottenhamu Hotspur pięć bramek w ciągu 36 minut.

Pięciopak Aguero jest pierwszym w Premier League od 27 listopada 2010 roku, gdy pięć razy do siatki Blackburn Rovers trafił grający wówczas w Manchesterze United Dymitar Berbatow. W ogóle zdobycie pięciu bramek w jednym meczu to strzelecki rekord Premier League. Żaden piłkarz nie strzelił nigdy więcej goli, a oprócz Aguero, Berbatowa i Defoe sztuki tej dokonali tylko Alan Shearer i Andy Cole.

To nie pierwszy wielopak Aguero w angielskiej ekstraklasie. 18 października 2014 roku strzelił dla Manchesteru City wszystkie cztery gole w meczu z Tottenhamem Hotspur (4:1)

Do sobotniego meczu z Newcastle United ligowy dorobek Aguero w tym sezonie był ubogi, bo stanowiło go tylko jedno trafienie w siedmiu występach. Teraz z sześcioma bramkami na koncie 27-latek będzie wiceliderem klasyfikacji strzelców. Więcej goli od niego strzelił jedynie Jamie Vardy. Napastnik Leicester City zdobył już siedem bramek.

Przypomnijmy, że podczas rozegranego 22 września meczu z VfL Wolfsburg (5:1) Robert Lewandowski zdobył pięć bramek w ciągu dziewięciu minut, co jest absolutnym rekordem nie tylko Bundesligi, ale i wszystkich pięciu najmocniejszych lig Starego Kontynentu.

#dziejesiewsporcie: wszedł z ławki i błyskawicznie zdobył gola