Primera Division: Malaga zdobyła pierwsze gole! Fatalna seria przełamana hat-trickiem

Aż 7 kolejek kibice Malagi musieli czekać na trafienie swojego zawodnika. Strzelanie dla Andaluzyjczyków rozpoczął Charles, który od razu zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Piłkarze Realu Sociedad nie mogli gorzej rozpocząć tego meczu. Już po 7. minutach przegrywali 0:2, a z dubletu cieszył się Charles. Napastnik Malagi najpierw soczystym wolejem wykorzystał zagranie Recio, a następnie otrzymał podanie w pole karne od... własnego bramkarza - Carlosa Kameniego i również trafił do siatki. Tym samym Brazylijczyk przełamał niemoc Andaluzyjczyków pod bramką rywali i zdobył pierwszego gola zespołu w tym sezonie - po 544 minutach.

Chwilę później sygnał do ataku dla zespołu Sociedad dał jeszcze Imanol Agirretxe, który w swoim stylu, głową, zdobył 5 gola w tych rozgrywkach. Ostatnie słowo należało jednak do Charlesa - w samej końcówce były król strzelców II ligi zdobył gola po zamieszaniu w polu karnym i zapewnił Maladze nie tylko pierwsze trafienia w sezonie, ale i premierowe zwycięstwo.

Czwartą porażkę w czwartym domowym meczu poniosła ekipa UD Las Palmas. Kanaryjczycy przegrali z Eibar po bramkach Saula Berjona i niezawodnego w ostatnich tygodniach Borjy Bastona. Były gracz Saragossy w trzech ostatnich kolejkach trafiał 4-krotnie.

10 sekund - tyle zabrakło Espanyolowi Barcelona do zdobycia punkty w meczu ze Sportingiem Gijon. W ostatniej akcji meczu do siatki trafił bowiem gracz gości - Alex Menendez. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Alen Halilović (pierwszy gol 19-latka w Primera Division) oraz Felipe Caicedo. Napastnik Espanyolu tym samym zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny w pierwszej połowie.

Granada CF - Deportivo La Coruna 1:1 (0:1)
0:1 - Fajr 25'
1:1 - Piti 65'

Espanyol Barcelona - Sporting Gijon 1:2 (0:1)
0:1 - Halilović 9'
1:1 - Caicedo 62'
1:2 - Alex Menendez 90+2'

W 30. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Felipe Caicedo (Espanyol).

UD Las Palmas - SD Eibar 0:2 (0:1)