Holandia: Ajax przegrał w hicie, Milik tylko zmiennikiem

W hicie 8. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam przegrał przed własną publicznością z PSV Eindhoven (1:2). [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] zaczął spotkanie na ławce, a do gry wszedł na ostatni kwadrans.

W porównaniu z ostatnim spotkaniem Ligi Europy z Molde FK (1:1) miejsce Polaka w składzie Ajaksu zajął Amin Younes. Reprezentant Polski wylądował na ławce drugi raz w sezonie - pierwszy raz Frank de Boer odsunął go od "11" na mecz Ligi Europy z Celtikiem Glasgow (2:2).

Milik wszedł do gry w 74. minucie przy stanie 1:1, a cztery minuty później Ajax stracił gola na 1:2. Reprezentant Polski pojawił się na boisku w momencie, w którym goście z Eindhoven mieli sporą przewagę, a wicemistrzom Holandii nie udało się odzyskać kontroli nad spotkaniem. Polski napastnik nie zagroził rywalom ani razu.

To pierwsza ligowa porażka Ajaksu w sezonie 2015/2016. Mimo to ekipa Milika pozostała liderem Eredivisie, choć 19 punktów na koncie ma też Feyenoord Rotterdam. Amsterdamczycy wyprzedzają drużynę z De Kuip dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Po 15 występach Milik ma na koncie pięć bramek i pięć asyst, ale w sześciu spotkaniach po ostatniej przerwie reprezentacyjnej Polak strzelił tylko jednego gola.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 1:2 (1:1) 0:1 - Pereiro 7' 1:1 - Younes 10' 1:2 - Pereiro 78'