Primera Division: Pierwsza porażka Villarreal! Lider przegrał z ostatnią drużyną!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA/Manuel Bruque
PAP/EPA/Manuel Bruque

Niespodzianką zakończył się niedzielny mecz lidera Primera Division - Villarreal. "Żółte Łodzie Podwodne" przegrały na wyjeździe z Levante 0:1 i mogą spaść z pierwszej pozycji.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu odniosła ekipa Realu Betis. Andaluzyjczycy pokonali na wyjeździe Rayo Vallecano, a ponownie jednym z ojców wygranej był 34-letni napastnik - Ruben Castro. Król strzelców poprzedniego sezonu w II lidze najpierw zaliczył asystę przy premierowym trafieniu w Hiszpanii Heiko Westermanna, a po zmianie stron ustalił wynik meczu, trafiając do siatki już po raz 4. w bieżących rozgrywkach. Castro powinien skompletować nawet dublet, ale niemalże na linii bramkowej przepuścił strzał Joaquina, po którym piłka ostatecznie nie wleciała do siatki, ale odbiła się tylko od słupka.

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Athletic Bilbao, który wygrał pierwszy raz po czterech meczach. Baskowie pokonali Valencię, choć już po 20. minutach przegrywali 0:1. Wynik spotkania, po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego, otworzył Dani Parejo. Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym skutecznie akcję głową zamknął Aymeric Laporte, który doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron z kapitalnej strony pokazywał się ofensywny duet gospodarzy - Raul Garcia - Aritz Aduriz. Po ich akcji do siatki najpierw trafił Markel Susaeta, a po kolejnym błyskawicznym wyjściu wynik ustalił Aduriz. Dla wysokiego Baska był to już 4. gol w tym sezonie ligowym.

W ramach 7. kolejki ostatnia ekipa w tabeli, Levante, przyjęła lidera - Villarreal. Gospodarze z 3 punktami wciąż czekali na premierowe zwycięstwo, z kolei "Żółte Łodzie Podwodne", po remisie na inaugurację, później już tylko wygrywały. Podopieczni Marcelino Garcii Torala już od 31. minuty musieli grać w osłabieniu po tym jak Bojan Jokić ostro sfaulował rywala i obejrzał drugą żółtą kartkę.

Od tego momentu z lepszej strony prezentowało się Levante, ale kibice zgromadzeni na stadionie długo nie oglądali bramek. Dopiero w 82. minucie dośrodkowanie Nabila Ghilasa z lewego skrzydła na gola zamienił Deyverson. Villarreal przegrało, ale po swoim meczu wciąż okupuje pozycję lidera Primera Division. Z pierwszego miejsca spadnie tylko w przypadku wygranej Realu Madryt nad Atletico Madryt.

Rayo Vallecano - Real Betis 0:2 (0:1) 0:1 - Westermann 20' 0:2 - Ruben Castro 61'

Athletic Bilbao - Valencia CF 3:1 (1:1) 0:1 - Parejo 20' 1:1 - Laporte 34' 2:1 - Susaeta 60' 3:1 - Aduriz 69'

Levante UD - Villarreal CF 1:0 (0:0)

1:0 - Deyverson 82'

Czerwona kartka: Jokić /31', za drugą żółtą/ (Villarreal).