Ligue 1: Dublet i rekord "Ibry", PSG wygrało klasyk!

Klasyk Ligue 1 dla Paris Saint-Germain! Mistrz Francji ze sporymi kłopotami - po dwóch golach Zlatana Ibrahimovicia z rzutów karnych - pokonał Olympique Marsylia 2:1!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA/Ian Langsdon / PAP/EPA/Ian Langsdon
Ekipa Michela, która była pogrążona w kryzysie i do tej pory miała na koncie zaledwie dwa zwycięstwa, dość niespodziewanie zaliczyła bardzo dobry początek i w 30. minucie objęła prowadzenie. Abdelaziz Barrada doskonale obsłużył dośrodkowaniem Michy'ego Batshuayia, a ten pokonał Kevina Trappa strzałem głową.

Ostatni kwadrans pierwszej części to już prawdziwy rollercoaster! W 41. minucie Benoit Bastien podyktował dla mistrza Francji rzut karny za faul Steve'a Mandandy na Zlatanie Ibrahimoviciu, a z "wapna" do siatki trafił sam poszkodowany.

Jeszcze przed przerwą paryżanie egzekwowali drugą jedenastkę! Tym razem sprokurował ją Rolando, który ręką zatrzymał piłkę zgrywaną przez "Ibrę". Szwed raz jeszcze stanął naprzeciw Mandandy, jednak po pierwszym celnym strzale musiał powtarzać wykonanie rzutu karnego, bo zbyt wcześnie w obręb szesnastki wbiegł Edinson Cavani. Przy drugiej próbie Ibrahimović zmienił róg, czym oszukał golkipera Olympique i w ten sposób skompletował dublet, pobijając jednocześnie rekord Pedro Paulety, który aż do niedzieli był najskuteczniejszym strzelcem Paris Saint-Germain w historii.

Druga połowa była bardzo otwartym i ciekawym widowiskiem. Oba zespoły wypracowały sporo czystych sytuacji (włącznie ze zmarnowaniem przez Barradę rzutu karnego), jednak wynik już się nie zmienił i do niespodzianki nie doszło.

Podopieczni Laurenta Blanca mają teraz 23 punkty i aż o pięć wyprzedzają sensacyjnego wicelidera, Angers SCO. Marsylczycy z kolei zajmują dopiero 16. pozycję z dorobkiem zaledwie ośmiu oczek.

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 2:1 (2:1)
0:1 - Michy Batshuayi 30'
1:1 - Zlatan Ibrahimović (k.) 41'
2:1 - Zlatan Ibrahimović (k.) 45'

W 55. minucie Abdelaziz Barrada (Olympique Marsylia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kevin Trapp obronił).

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier (87' Marquinhos), Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Marco Verratti, Thiago Motta, Blaise Matuidi, Angel di Maria (86' Ezequiel Lavezzi), Zlatan Ibrahimović (72' Javier Pastore), Edinson Cavani.

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Javier Manquillo, Nicolas N'Koulou Rolando Paolo De Ceglie (72' Brice Dja Djedje) Lucas Silva (85' Bouna Sarr) Lassana Diarra Romain Alessandrini Remy Cabella Abdelaziz Barrada (71' Lucas Ocampos) Michy Batshuayi.

Żółte kartki: Serge Aurier, Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Abdelaziz Barrada, Steve Mandanda, Lassana Diarra (Olympique Marsylia).

Sędzia: Benoit Bastien.

SM Caen - AS Saint-Etienne 1:0 (0:0)
1:0 - Andy Delort 62'

FC Lorient - Girondins Bordeaux 3:2 (0:1)
0:1 - Diego Rolan 38'