Thomas von Heesen wziął w obroty piłkarzy Lechii Gdańsk

Trener Lechii Gdańsk - Thomas von Heesen mocno wykorzystuje przerwę reprezentacyjną na poprawę dyspozycji swoich podopiecznych. W ciągu trzech dni czeka ich aż osiem treningów!

Michał Gałęzewski

Lechia Gdańsk, mimo że dopiero niedawno zaczęła wygrywać i aktualnie zajmuje ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy, ma najwięcej, bo aż czterech przedstawicieli na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W kadrze Adama Nawałki trenują Ariel Borysiuk, Sebastian Mila, Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak. Dodatkowo Adam Buksa i Paweł Stolarski zostali powołani do kadry młodzieżowej, a w reprezentacjach swoich państw zagrają Lukas Haraslin i Rudinilson Silva.

Pozostali piłkarze biało-zielonych po dwóch zwycięstwach z rzędu mają bardzo dużo pracy. W środę, czwartek i piątek pod okiem Thomasa von Heesena zaliczą łącznie osiem treningów, które mają ich jak najlepiej przygotować do pierwszego meczu po przerwie reprezentacyjnej, który zostanie rozegrany w piątek, 16 października o godzinie 18:00. Rywalem gdańszczan będzie Górnik Zabrze.

Wygląda więc na to, że przerwa ligowa to w Gdańsku czas na jeszcze bardziej wytężoną pracę. - Nie widzę regeneracji w tym tygodniu. Trenujemy ostro. W środę mamy zaplanowane trzy treningi, w czwartek dwa i w piątek trzy. Nie wiemy jak będzie wyglądał weekend. To nie jest regeneracja, a ciężka praca, by forma szła do góry i abyśmy wygrywali jak najczęściej w kolejnych meczach - powiedział Grzegorz Kuświk.