Pogoń Szczecin dała lekcję i ma wolne

Pogoń Szczecin pokonała w meczu towarzyskim 4:1 Drawę Drawsko Pomorskie. Czesław Michniewicz dał swoim zawodnikom wolne do końca tygodnia. Niektórych czekają pozasportowe obowiązki.

Czesław Michniewicz spotykał się z podopiecznymi od początku tygodnia. Piłkarze Pogoni Szczecin mieli badania, a we wtorek dwa treningi na boisku. Nie były to intensywne zajęcia, a gierki na małej przestrzeni. Indywidualnie ćwiczył lekko kontuzjowany Jarosław Fojut, natomiast Miłosz Przybecki jest przeziębiony. Zamknięciem okresu był sparing z okazji 70-lecia Drawy Drawsko Pomorskie. Obecnie występuje ona w III lidze.

Pogoń wyszła na boisko silnym składem z Czerwińskim, Małeckim, Murawskim i Zwolińskim. Niespodzianki to obecność na prawej obronie Karola Danielaka i Jakuba Piotrowskiego w środku pola. Właśnie ten drugi, zaledwie 17-letni pomocnik strzelił gola na 2:0 z narożnika pola karnego. Przed przerwą do bramki trafili również Zwoliński oraz Akahoshi. Japończyk potwierdził tym samym formę strzelecką.

Po przerwie szansę dostali piłkarze, którzy jeszcze nie gościli w kadrze meczowej Pogoni: młodzi Dawid Zieliński i Michał Stańczyk. Pomimo roszad drużyna z Ekstraklasy przeważała i Zwoliński dołożył jeszcze jednego gola na jej konto. Grzegorz Otocki nie uratował sytuacji po błędzie obrońców. Co ciekawe, na co dzień bramkarz Drawy jest trenerem młodzieży w Pogoni. W 90. minucie Mateusz Owedyk strzelił gola honorowego dla gospodarzy i ustalił wynik na 1:4.

Piłkarze ze Szczecina mają wyjątkowo długą przerwę na reprezentację, ponieważ zagrają dopiero na zakończenie 12. kolejki Ekstraklasy z KGHM Zagłębiem Lubin. Dostali więc wolne do końca tygodnia i będą pracować indywidualnie. Zawodnicy, którzy mniej grali w ostatnich kolejkach, pomogą rezerwom, które walczą o utrzymanie w III lidze. Do Szczecina przyjedzie w sobotę Kaszubia Kościerzyna.

Michniewicz spędzi dwa dni w Trójmieście z rodziną, a w weekend wyjedzie do stolicy Polski i zobaczy na żywo mecz Polski z Irlandią. Fojut oraz Zwoliński będą reprezentować Pogoń na imprezie partnera klubu. Akahoshi i Murayama zostali natomiast zaproszeni na spotkanie z księżną Takamado. To pozasportowe wydarzenia, które czekają Portowców.

Drawa Drawsko Pomorskie - Pogoń Szczecin 1:4 (0:3)

0:1 - Łukasz Zwoliński 15'
0:2 - Jakub Piotrowski 30'
0:3 - Takafumi Akahoshi 44'
0:4 - Łukasz Zwoliński 80'
1:4 - Mateusz Owedyk 90'

Pogoń: Jakub Słowik (46' Dawid Kudła) - Karol Danielak, Jakub Czerwiński (46' Michał Stańczyk), Sebastian Murawski, Mateusz Lewandowski - Jakub Piotrowski (46' Dawid Zieliński), Rafał Murawski (46'Mateusz Matras) - Patryk Małecki, Takafumi Akahoshi (46' Takuya Murayama), Adam Frączczak (46' Błażej Chouwer) - Łukasz Zwoliński.