Sparingowo: Wysoka wygrana Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów uświetnili jubileusz 95-lecia istnienia Orła Białego Brzeziny Śląskie. Niebiescy rozegrali w Piekarach Śląskich mecz sparingowy.

Michał Piegza

Mecz sparingowy w Piekarach Śląskich, gdzie miejscowy Orzeł Biały Brzeziny Śląskie mierzył się z Ruchem Chorzów zakończył się wygraną podopiecznych Waldemara Fornalika 5:0. Pojedynek rozgrywany był czasie 2x30 minut.

Ozdobą spotkania była bramka zdobyta uderzeniem "nożycami" przez Michała Szewczyka. W spotkaniu testowany był Ukrainiec Stanisław Sztanenko.

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie - Ruch Chorzów 0:5 (0:3)
0:1 - Podgórski (k.) 16'
0:2 - Włodyka 20'
0:3 - Szewczyk 25'
0:4 - Korczyński 41'
0:5 - Grodzicki 54'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Putnocky - Konczkowski, Koj, Cichocki, Sztanenko - Podgórski, Surma, Iwański, Włodyka, Zieńczuk - Szewczyk.

II połowa: Skaba - Cheba, Grodzicki, Szyndrowski, Sztanenko - Podgórski (41' Korczyński), Urbańczyk, Rzuchowski, Włodyka (41' Gilewicz), Gigołajew - Szewczyk (41' Lesik).