Wigry - Chrobry: Kryzys Wigier trwa, przełamanie Chrobrego

Trzy gole padły w meczu w Suwałkach, gdzie plasujący się w strefie spadkowej zespół Wigier podejmował czekającego od czterech meczów na wygraną Chrobrego Głogów.

Michał Piegza
Piłkarze Chrobrego Głogów / Piłkarze Chrobrego Głogów

Chrobry wygrał niezwykle ważny pojedynek. Głogowianie na ligowe zwycięstwo czekali od czterech spotkań i strefa spadkowa zaczynała przybliżać się do zespołu z Dolnego Śląska. Rywal Wigier na ligowy triumf czeka jeszcze dłużej, bo od sześciu spotkań i... poczeka co najmniej tydzień.

Początek należał do gości, w 5. minucie Łukasz Hanzel uderzył mocno sprzed pola karnego, ale trafił w bramkarza. Po chwili w dobrej sytuacji ponad bramką strzelił Karol Hodowany. Atakowali przyjezdni, ale to Wigry mogły prowadzić. Jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dawit Makaradze, mając sporo czasu i miejsca, uderzył bardzo niecelnie.

W drugiej części pierwszej połowy mecz wyrównał się i gracze Chrobrego już nie stwarzali sobie tylu dogodnych okazji co wcześniej. Bramki zaczęły padać po przerwie. Chwilę po zmianie stron, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Michał Ilków-Gołąb strzałem głową wyprowadził głogowian na prowadzenie.

Jedenaście minut później było już 0:2, kiedy Maciej Górski w sytuacji sam na sam pewnie zdobył gola. Dwie minuty później mogło nawet 0:3. W polu karnym sfaulowany został Damian Byrtek, ale Szymon Drewniak nie trafił w bramkę wykonując "jedenastkę".

Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na gościach. W 67. minucie Makaradze zrehabilitował się za zmarnowanie okazji na początku meczu i zdobył gola. Gracz Wigier wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Monety.

Kontaktowa bramka dodała wiary gospodarzom w wywalczenie punktu. Jednak Chrobry umiejętnie się bronił i piłkarze z Suwałk nie potrafili stworzyć sobie klarownej okazji do doprowadzenia do remisu. Takową mieli dopiero w 89. minucie. Strzelał Makaradze i piłka po nodze obrońcy przeszła na aut bramkowy tuż obok słupka. Lepszej okazji gospodarze w meczu już nie mieli i musieli pogodzić się z kolejną stratą punktów.

Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 1:2 (0:0)
0:1 - Ilków-Gołąb 46'
0:2 - Górski 57
1:2 - Makaradze 67'

W 62. minucie Szymon Drewniak (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Maksims Rafalskis, Bartłomiej Kalinkowski (68' Adrian Karankiewicz), Marcin Tarnowski (80' Kamil Adamek), Damian Gąska, Łukasz Moneta, Dawit Makaradze, Łukasz Hanzel, Mateusz Żebrowski.

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Damian Sędziak (68' Paweł Wojciechowski), Szymon Drewniak, Marcel Gąsior, Karol Hodowany (74' Dominik Kościelniak), Łukasz Szczepaniak (84' Michał Michalec), Maciej Górski.

Żółte kartki: Hanzel, Wichtowski, Kalinkowski, Karankiewicz (Wigry) oraz Gąsior (Chrobry).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).