Ronald Koeman krytykuje Jose Mourinho. "Powinien się uczyć od Wengera"

Ostatnie tygodnie nie są łatwe dla Jose Mourinho. Prowadzona przez niego Chelsea notuje fatalny start Premier League. Portugalczyka skrytykował Ronald Koeman, według menedżera Southampton Mourinho powinien się uczyć od Arsene'a Wengera.

Karol Borawski
East News

W ostatniej kolejce Premier League Święci wygrali na Stamford Bridge 3:1. Według Koemana w zwycięstwie jego zespołu pomogła zbyt defensywna taktyka przyjęta przez Mourinho. Po zdobyciu bramki na 1:0 Chelsea Londyn dała swoim rywalom zbyt wiele pola, co zakończyło się stratą trzech goli.

- Chelsea woli się bronić - powiedział menedżer Southampton w rozmowie z "Sunday Mirror". - Mourinho zawsze wybiera defensywę. Nawet gdy jego zespół prowadzi 1:0, on woli bronić prowadzenia zamiast próbować zdobyć więcej bramek.

- Arsenal może zabić rywala. Ich zwycięstwo z Manchesterem United było imponujące. Mądrze atakowali, kompletnie zniszczyli rywala. Przez 20 minut grali najbardziej fantastyczny futbol, podczas gdy Chelsea gra w zupełnie innym stylu - dodał Koeman.

Menedżer "Świętych" nie szczędził krytyki pod adresem Mourinho. - Chelsea daje rywalom szanse powrotu do gry. To wstyd, że po porażce z nami Mourinho skarży się na decyzje sędziego. Domagał się rzutu karnego w pierwszej połowie. Tyle, że w pierwszej połowie na Stamford Bridge, Southampton powinien dostać dwa rzuty karne.

Według Koemana Jose Mourinho powinien się uczyć od Arsene'a Wengera  "fantastycznego futbolu".

Po ośmiu kolejkach Premier League w tabeli prowadzi Manchester City z dorobkiem 18 punktów. Arsenal zajmuje pozycję wicelidera z dwupunktową stratą. Chelsea ma zaledwie osiem oczek i 16. miejsce, a zespół Koemana 12 punktów i miejsce w środku tabeli.

Glik: Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki bój