Zawisza rozbity w Głogowie. Świetna II połowa Chrobrego

Na zakończenie 13. kolejki I-ligowych rozgrywek Chrobry Głogów wygrał 3:1 (0:1) z Zawiszą Bydgoszcz. Gospodarze gole strzelali w drugiej połowie, która w ich wykonaniu była naprawdę znakomita.

Artur Długosz

Od początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze, którzy już w pierwszej minucie domagali się rzutu karnego. Sędzia nakazał jednak grać dalej. Wraz z upływem kolejnych minut Zawisza sukcesywnie oddalał jednak grę od własnego pola karnego, aż w końcu spotkanie się wyrównało, a gra przeniosła do środkowej strefy boiska.

Zawisza groźniej zaatakował po kwadransie gry. Najpierw piłkę po błędzie obrońców gospodarzy przejął Sylwester Patejuk, ale nie zdołał skutecznie wykończyć akcji. Chwilę później bramkarza Chrobrego chciał przelobować Szymon Lewicki. Napastnikowi bydgoszczan ta sztuka się nie udała.

W kolejnych minutach na boisku nic ciekawego się nie działo. Gra toczyła się głównie w środkowej części murawy, mało było porywających akcji. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Nykiela w pole karne piłkę przejął Patejuk i dograł do Wasiła Panajotowa. Ten przepchnął się przed bramką i z bliska skierował futbolówkę do siatki. Fatalnie w tej sytuacji zachowała się defensywa Chrobrego.

Zawodnicy z Głogowa na początku drugiej połowy uśpili Zawiszę, by w 51. minucie przeprowadzić fantastyczną akcję. Świetnie spisał się Marcel Gąsior, który efektownie minął rywali i zagrał do Macieja Górskiego. Ten mocnym strzałem pod poprzeczkę z kilku metrów zdobył gola.

Ta akcja dodała wiatru w żagle gospodarzom, który zdecydowanie ruszyli do ataku. Aktywny był zwłaszcza Górski, który sprawiał wiele problemów defensorom Zawiszy. Goście zdecydowanie zostali zepchnięci do defensywy, a kolejny gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu. Uprzedzając fakty, nie trzeba było na niego długo czekać.

W 65. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Byrtek zgrał piłkę, a tę do bramki skierował Michał Ilków-Gołąb. Chwilę później było już 3:1 dla gospodarzy. Tym razem po wrzutce z rzutu wolnego celnie główkował Łukasz Bogusławski.

Zupełnie rozbity Zawisza nie był już w stanie skutecznie odpowiedzieć. Chrobry co prawda jeszcze starał się podwyższyć prowadzenie, ale wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie gospodarze dzięki fantastycznej drugiej połowie zwyciężyli 3:1.

Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1)
0:1 - Wasił Panajotow 45+1'
1:1 - Maciej Górski 51'
2:1 - Michał Ilków-Gołąb 65'
3:1 - Łukasz Bogusławski 70'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Łukasz Bogusławski, Damian Byrtek, Adam Samiec, Dominik Kościelniak (82' Karol Hodowany), Marcel Gąsior (90 +1' Mateusz Hałambiec), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak (61' Wołodymyr Hudyma), Maciej Górski.

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Blazo Igumanović, Piotr Stawarczyk, Tomasz Wełnicki (63' Łukasz Nawotczyński), Krzysztof Nykiel, Maciej Kona, Jakub Łukowski (75' Arkadiusz Gajewski), Mica (35' Jakub Smektała), Sylwester Patejuk, Wasił Panajotow, Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Jakub Łukowski, Piotr Stawarczyk, Sylwester Patejuk (Zawisza) oraz Michał Ilków-Gołąb, Wołodymyr Hudyma (Chrobry).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Czy Zawisza Bydgoszcz awansuje w tym sezonie do Ekstraklasy?