LM: Rozczarowujący hit, bez goli w meczu PSG - Real Madryt!

Rozczarowujący przebieg miało starcie gigantów grupy A. Paris Saint-Germain bezbramkowo zremisowało z Realem Madryt, a sytuacji było jak na lekarstwo.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA/YOAN VALAT / PAP/EPA/YOAN VALAT

Mecz, który miał być hitem środy zawiódł oczekiwania. Tempo było momentami całkiem dobre, piłkarze obu zespołów nie stronili od efektownych sztuczek technicznych, ale robili to z dala od bramki rywala, a czystych sytuacji stworzyli niewiele.

Te najlepsze miał Real. W 26. minucie Jese Rodriguez przegrał pojedynek sam na sam z Kevinem Trappem, zaś po przerwie - po błyskawicznie wyprowadzonym kontrataku - minimalnie z ostrego kąta przestrzelił Cristiano Ronaldo.

Królewscy w poczynaniach ofensywnych byli konkretniejsi niż mistrz Francji, stąd właśnie te nieliczne stuprocentowe sytuacje. Paryżanie takich nie wypracowali. Miotał się na boisku Zlatan Ibrahimović, który szukał gry, egzekwował rzuty wolne, ale bardzo często był blokowany i nic konkretnego nie wskórał.

Z remisu zdecydowanie bardziej zadowolony może być zespół Rafaela Beniteza, w którego składzie zabrakło Garetha Bale'a, Karima Benzemy, Jamesa Rodrigueza, Pepe czy Daniela Carvajala. Paryżanie z takimi ubytkami się nie zmagali, poza tym dysponowali atutem własnego boiska, więc podział punktów nie powinien ich raczej cieszyć.

Obie ekipy mają teraz po siedem oczek, ale liderem grupy A jest Real, który legitymuje się minimalnie lepszą różnicą bramek.

Pierwszą zdobycz zanotowało Malmoe FF, które pokonało u siebie Szachtar Donieck 1:0. Decydującego gola zdobył w 17. minucie Markus Rosenberg, a triumf Szwedów mógł być wyższy, jednak po przerwie Andrij Piatow obronił rzut karny wykonywany przez Nikolę Djurdjicia.

Paris Saint-Germain - Real Madryt 0:0

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Marco Verratti (80' Ezequiel Lavezzi), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Angel di Maria (67' Lucas), Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani (67' Javier Pastore).

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Lucas Vazquez, Casemiro, Toni Kroos, Isco (69' Luka Modrić), Jese Rodriguez (73' Denis Czeryszew), Cristiano Ronaldo.

Żółte kartki: Blaise Matuidi, Marco Verratti, Serge Aurier (Paris Saint-Germain) oraz Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Denis Czeryszew (Real Madryt).

4 Szachtar Donieck 3 0 0 3 0:8 0

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)