LE: Dwie niespodzianki w grupie Lecha. Piękny gol Trochowskiego

Pierwsze mecze Ligi Europy zakończyły się wynikami dość nieprzewidywalnymi. Największe zaskoczenia miały miejsce oczywiście w grupie Lecha Poznań. Były też między innymi piękny gol Piotra Trochowskiego czy awaria oświetlenia w Nikozji...

Mateusz Karoń
PAP/Jakub Kaczmarczyk / PAP/Jakub Kaczmarczyk

Dwie sporych rozmiarów niespodzianki wydarzyły się w grupie I. Po pierwsze Lech Poznań pokonał Fiorentinę 2:1. Po drugie Belenenses Lizbona wygrało w Bazylei, uzyskując dokładnie ten sam rezultat. Portugalczycy zagrali naprawdę konsekwentnie. Zwycięstwo dało im trafienie Kucy, który jak rasowy napastnik dobił piłkę zagraną wzdłuż bramki FC Basel.

Dobre spotkanie rozegrał również Anderlecht. Belgowie także przegrywali z Tottenhamem 0:1, ale zdołali odwrócić wynik za sprawą Guillaume Gilleta oraz Stefano Okaki.

Z polskich akcentów wspomnieć należy o... Piotrze Trochowskim. Urodzony w Tczewie pomocnik dał FC Augsburg prowadzenie za pomocą pięknego strzału z rzutu wolnego. Precyzja i moc byłego reprezentanta Niemiec są naprawdę godne podziwu. Bramkarz AZ Alkmaar mógł tylko popatrzeć na cudowne uderzenie Trochowskiego. Holendrzy od momentu straty gola rzucili wszystkie swoje siły, by wydrzeć Niemcom zwycięstwo.

Jako ostatnie zakończyło się spotkanie APOEL Nikozja z Asterasem Tripolis. Nie wiemy, czy APOEL ma problemy z opłacaniem rachunków, ale na jego stadionie nagle zgasło światło. Po kilkunastu minutach znów zrobiło się jasno, a Cypryjczycy pokonali Greków 2:1. Asystę przy drugim golu gospodarzy zaliczył Semir Stilić, a Mateusz Piątkowski pojawił się na boisku w 63. minucie.