LE: Wysokie zwycięstwo SSC Napoli, Włosi niemal pewni awansu

W meczu 3. kolejki grupy D Ligi Europy FC Midtjylland przegrało na własnym stadionie z SSC Napoli 1:4. Tym samym włoski zespół jest niemal pewny awansu do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
PAP

Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy częściej gościli pod bramką rywali. FC Midtjylland atakowało, ale jako pierwszy gola strzelili neapolitańczycy. W 19. minucie z linii środkowej w kierunku pola karnego Duńczyków zagrał Kalidou Koulibaly, a piłkę tuż przed Mikkelem Andersenem strącił Jose Callejon i tym samym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Goście po zdobytej bramce nie zwalniali tempa, a kolejne dwa gole dla włoskiego zespołu zdobył Manolo Gabbiadini, który wykorzystał podania Allana i El Kaddouriego. Włosi wręcz bawili się piłką, dominowali nad mistrzami Danii. Mocną stroną gospodarzy były stałe fragmenty gry i właśnie po rzucie rożnym w 43. minucie Martin Pusić pokonał Pepe Reinę.

W drugiej połowie na boisku pojawili się gwiazdorzy Napoli: Marek Hamsik i Gonzalo Higuain. Goście kontrolowali przebieg meczu, a z biegiem czasu można było odnieść wrażenie, że czekają na ostatni gwizdek. Duńczycy ambitnie próbowali atakować i zdobyć kontaktowego gola, ale błędów nie popełniała defensywa włoskiego zespołu. Mieli też pecha, gdyż w 90. minucie w poprzeczkę trafił Royer, a w ostatniej akcji czwartego gola dla gości zdobył Higuain.

Po trzech kolejkach włoski zespół ma na swoim koncie komplet 9 punktów i przewodzi w tabeli grupy D Ligi Europy. FC Midtjylland zgromadziło 6 "oczek" i zajmuje drugą lokatę. W grupie tej rywalizują również Legia Warszawa i Club Brugge.

FC Midtjylland - SSC Napoli 1:4 (1:3)
0:1 - Jose Callejon 19'
0:2 - Manolo Gabbiadini 31'
0:3 - Manolo Gabbiadini 40'
1:3 - Martin Pusić 43'
1:4 - Gonzalo Higuain 90+4'

FC Midtjylland: Mikkel Andersen - Kian Hansen, Erik Sviatczenko, Andre Romer, Filip Novak, Tim Sparv, Jakob Poulsen, Mikkel Duelend (73' Awer Mabil), Daniel Royer, Morten Rasmussen (73' Marco Larsen), Martin Pusić (62' Paul Onuachi).

SSC Napoli: Pepe Reina - Christian Maggio, Vlad Chiriches, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (81' Ivan Strinić), Allan (60' Marek Hamsik), Mirko Valdifiori, David Lopez, Omar El Kaddouri, Jose Callejon (64' Gonzalo Higuain), Manolo Gabbiadini.

Żółta kartka: Kalidou Koulibaly (SSC Napoli)