La Liga: Wielkie zwycięstwo Sevilli, niewidoczny Krychowiak

Sevilla w meczu 9. kolejki La Liga pokonała przed własną publicznością Getafe 5:0. Hattrickiem popisał się Kevin Gameiro, a 90 minut zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA/PACO PUENTES / PAP/EPA/PACO PUENTES

Pierwsze minuty meczu mogły wskazywać, że Getafe będzie aktywne w ofensywie w sobotni wieczór. Jednak Sevilla szybko zepchnęła rywali do defensywy i powoli budowała swoją przewagę.

Aktywny był Jewhen Konoplianka, który raz po raz atakował lewym skrzydłem. Jego wejścia sprawiały spore problemy gościom. Raz po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku.

Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać do 35. minuty. Ever Banega uderzył sprzed pola karnego, piłka została odbita przez bramkarza wprost pod nogi Kevina Gameiro, który dobił ją do bramki.

10 minut później było już 2:0. Sevilla sprytnie rozegrała rzut wolny w efekcie czego Gameiro w sytuacji sam na sam z Guaitą uderzył pod poprzeczkę.

Po zmianie stron zaczął się dramat Carlosa Vigaray'a. Obrońca Getafe w ciągu dziesięciu minut sprokurował dwa rzuty karne i za każdym razem dostał żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Obie "jedenastki" zostały wykorzystane. Najpierw przez Banegę, a następnie przez Gameiro, który tym samym skompletował hattrick.

Dziewięć minut przed końcem sędzia podyktował kolejny rzut karny. Tym razem do futbolówki podszedł Jewhen Konoplianka i okazji nie zmarnował. Ustalił wynik meczu na 5:0.

90 minut rozegrał Grzegorz Krychowiak, ale polski pomocnik był mało widoczny. Sevilla awansowała na dziewiątą lokatę i ma 12 punktów na koncie.

1:1 - Ruben Castro Martin (k.) 40'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)