Serie A: SSC Napoli wygrało czwarty mecz z rzędu i zostało wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/Bartłomiej Zborowski
PAP/Bartłomiej Zborowski

Zespół Maurizio Sarriego słabo rozpoczął sezon, ale po serii wygranych spotkań wyprzedził Inter Mediolan oraz Fiorentinę i z 18 punktami na koncie ustępuje tylko Romie.

W pierwszej połowie Gonzalo Higuain dwukrotnie ostemplował słupek bramki Chievo, a w jednej z sytuacji powstrzymał go świetną paradą Albano Bizzarri. Argentyńczyk trafił dopiero w 59. minucie, kiedy otrzymał dokładnie podanie ze skrzydła od Faouziego Ghoulama i uprzedził obrońcę, po czym oddał precyzyjny strzał.

Napoli stworzyło w Weronie więcej dogodnych sytuacji od Chievo i zasłużenie sięgnęło po komplet punktów. Azzurri wcześniej pokonali 2:1 Juventus, 4:0 Milan oraz 2:1 Fiorentinę, więc zwycięstwo nad słabszym kadrowo zespołem Rolando Marana nie jest żadnym zaskoczeniem.

W 10. kolejce neapolitańczycy podejmą US Palermo. Jeśli wygrają, obejmą prowadzenie w tabeli Serie A, pod warunkiem, że AS Roma nie pokona Udinese Calcio.

Chievo Werona - SSC Napoli 0:1 (0:0) 0:1 - Higuain 59'

Chievo: Bizzarri - Cacciatore, Gamberini, Cesar, Gobbi - Castro, Pinzi (64' Birsa), Rigoni - Pepe (72' Pellissier) - Paloschi (82' Inglese), Meggiorini.

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik (77' Lopez) - Callejon, Higuain (83' Gabbiadini), Insigne (70' Mertens).