Puchar Ukrainy: Wymarzony powrót Łukasza Teodorczyka!

Dynamo Kijów awansował do ćwierćfinału Pucharu Ukrainy, pokonując 5:0 Obołoń-Browar Kijów. Jedną z bramek dla mistrza Ukrainy zdobył Łukasz Teodorczyk, dla którego był to pierwszy występ od 163 dni.

Maciej Kmita
East News

Łukasz Teodorczyk przez pięć ostatnich miesięcy leczył uraz kości strzałkowej, której doznał podczas rozegranego 17 maja meczu z Dnipro Dniepropietrowsk. We wrześniu 24-latek wznowił treningi, ale wciąż odczuwał ból w kontuzjowanym miejscu i potrzebował dłuższego odpoczynku.

We wtorkowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Ukrainy z Obołonią-Browarem Kijów po raz pierwszy od czasu odniesienia urazu znalazł się w meczowej kadrze Dynama. Na boisko wszedł w 64. minucie gry, a 16 minut później ustalił wynik na 5:0.

To jego 11. gol w 25. występie w barwach Dynama. Polski napastnik zdobywa bramkę co 91 rozegranych dla kijowian minut.

Dynamo Kijów - Obołoń-Browar Kijów 5:0 (2:0)
1:0 - Harmasz 5'
2:0 - Harmasz 32'
3:0 - Kulinicz (sam.) 66'
4:0 - Husiew 69'
5:0 - Teodorczyk 80'