Puchar Ligi: Premierowe zwycięstwo Kloppa

Juergen Klopp wygrał swój pierwszy mecz jako menedżer Liverpoolu FC. The Reds pokonali w Pucharze Ligi Bournemouth 1:0, które wystąpiło bez Artura Boruca.

Bartosz Zimkowski
PAP

Sporo zmian w składzie dokonał Juergen Klopp i szansę otrzymali gracze, którzy zwykle dostają mniej szans w ligowych meczach. Z podobnego założenia wyszedł menedżer Bournemouth i także wystawił rezerwowy skład przeciwko The Reds. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło Artura Boruca, który w weekend zawiódł w spotkaniu z Manchesterem City.

Tymczasem w czwartej minucie bramkę mógł zdobyć Junior Stanislas. Znalazł się oko w oko z bramkarzem, jednak Adam Bogdan szybko skrócił kąt i nie dał się zaskoczyć.

W 17. minucie The Reds objęli prowadzenie. Piękną bramkę piętą strzeliłby Joao Carlosa Teixeira, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów. Zrobił jednak to tak pechowo, że ta trafiła pod nogi Nathaniela Clyne'a, który z kilku metrów wpakował ją do siatki.

Chwilę później mógł być remis. Znów swoich sił próbował Stanislas, ale ponownie górą był Bogdan. Węgier był bohaterem w poprzedniej rundzie, gdy zapewnił The Reds zwycięstwo po rzutach karnych.

Jeszcze w pierwszej połowie kontuzji doznał Kolo Toure i musiał zastąpić go Martin Skrtel, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron mecz nadal był ciekawy, ponieważ obie drużyny stwarzały sobie okazje strzeleckie. Dobrze interweniowali jednak bramkarze, albo piłkarzom brakowało dokładności i nie potrafili uderzyć w światło bramki.

Liverpool wygrał ostatecznie 1:0 i awansował do kolejnej fazy. Klopp po raz pierwszy jako menedżer The Reds poczuł smak zwycięstwa.

Tymczasem na Etihad Stadium bez problemu zwyciężył Manchester City (5:1). The Citizens podejmowali Crystal Palace i oba zespoły wystąpiły w bardzo silnych zestawieniach. Jednak tego dnia zdecydowanie lepszą drużyną byli gospodarze, którzy nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Orłów. Czołową postacią był Kelechi Iheanacho. 19-latek strzelił jedną z bramek, ale przy dwóch pozostałych asystował - m.in. przy golu z 94. minuty, gdy 17-letni Manu Garcia zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Manchesteru City.