Jan Urban: dobry prognostyk. Stokowiec: los nas doświadcza

Lech Poznań wygrał 1:0 w Lubinie z KGHM Zagłębiem i jest bliższy awansu do półfinału Pucharu Polski. - To dopiero pierwsza połowa, druga 19 listopada w Poznaniu - skomentował trener Miedziowych, Piotr Stokowiec.

Artur Długosz
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

KGHM Zagłębie Lubin w środowym spotkaniu nie wykorzystało dobrych okazji strzeleckich. Kolejorz rywala pokonał skromnie - jedynego gola w 81. minucie zdobył Paulus Arajuuri.

- W pierwszej części meczu Zagłębie stworzyło sobie więcej okazji do strzelenia gola, W drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało i równie dobrze, bramki mogły paść po obu stronach. Dla nas to dobry wynik osiągnięty na wyjeździe i dobry prognostyk przed rewanżem - mówił po meczu Jan Urban.

Trener Zagłębia przyznał, że wiele zależeć będzie od rewanżowego spotkania. - Byliśmy świadkami dobrego meczu, z dobrym tempem gry i z wymianą ciosów. Ostatnio los nas doświadcza, bo nie zasługujemy na takie wyniki, a w takich meczach detale decydują o końcowym wyniku. My w tych detalach polegliśmy, ale to dopiero pierwsza połowa Pucharu Polski, druga 19 listopada w Poznaniu. Chcemy kontynuować to, co pokazujemy w ostatnich spotkaniach - stwierdził Piotr Stokowiec.

Źródło: zaglebie.com