Piast - Zagłębie: Lider wrócił na odpowiednie tory!

Przez całe spotkanie z KGHM Zagłębiem Lubin Piast Gliwice dominował i zasłużenie sięgnął po trzy punkty. Lider Ekstraklasy zwyciężył 2:0, a obie bramki zdobył Josip Barisić.

Sebastian Kordek
PAP/Andrzej Grygiel / PAP/Andrzej Grygiel

Podrażnieni porażką z Koroną Kielce gliwiczanie szybko, bo już 8. minucie wyszli na prowadzenie. Marcin Pietrowski kapitalnie dograł do Josipa Barisicia, Chorwat "zakręcił" obrońcą i płaskim strzałem z okolic jedenastego metra wyprowadził Piasta na prowadzenie.

Przyjezdni groźniej zaatakowali w 19. minucie. Dorde Cotra zacentrował z lewego skrzydła na głowę Michala Papadopulosa, a ten posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później Czech obił poprzeczkę, ale sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną.

Po zmianie stron niebiesko-czerwoni mogli szybko podwyższyć. Najpierw jednak strzał Martina Nespora z kilku metrów zblokowali obrońcy, a dobitka Pietrowskiego po rykoszecie wyszła poza boisko. Bombardowanie bramki Konrada Forenca trwało jednak w najlepsze. Nespor znalazł się sam na sam z golkiperem KGHM Zagłębia Lubin, lecz ten dobrze wyszedł z linii i odbił próbę Czecha. Do futbolówki dopadł Bartosz Szeliga i Forenc znowu fantastycznie obronił. Trzecie uderzenie w jednej akcji zakończył minimalnie niecelny strzał Kamila Vacka z wysokości pola karnego.

Podopieczni Radoslava Latala mieli zdecydowaną przewagę i udokumentowali ją w 70. minucie. Vacek ośmieszył linię obronną Zagłębia, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę jak na tacy Barisiciowi. Napastnik Piasta tylko dołożył nogę i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Do ostatniego gwizdka sędziego nic się już nie zmieniło i Piast odniósł siódme domowe zwycięstwo w tym sezonie. Trzy punkty są tym cenniejsze, że pozwalają liderowi zwiększyć i tak już pokaźną przewagę nad resztą stawki.

Co ciekawe - piłkarze Zagłębia na przestrzeni całego meczu nie oddali ani jednego celnego uderzenia na bramkę Jakuba Szmatuły.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 - Josip Barisić 8'
2:0 - Josip Barisić 70'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert Silva Santos - Kamil Vacek, Radosław Murawski - Marcin Pietrowski, Bartosz Szeliga (64' Tomasz Mokwa), Patrik Mraz - Josip Barisić (87' Mateusz Mak), Martin Nespor (60' Sasa Zivec).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandr Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Łukasz Piątek (59' Krzysztof Janus), Jarosław Kubicki - Adrian Rakowski, Jan Vlasko (81' Arkadiusz Woźniak), Krzysztof Piątek (59' Łukasz Janoszka) - Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Barisić, Korun (Piast) oraz Papadopulos, Todorovski, Rakowski, Cotra, Dąbrowski, Janoszka (Zagłębie).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 5211.