Olimpia - PGE GKS: Kolejna porażka gospodarzy. Olimpia zamyka tabelę!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Olimpia po czternastu kolejkach zamyka tabelę I ligi. Piłkarze z Grudziądza w sobotę przegrali kolejny mecz.

Michał Piegza

Piłkarze Olimpii do meczu ze spadkowiczem z ekstraklasy PGE GKS przystąpili niezwykle zmotywowani. Drużyna z Grudziądza wiedziała przed spotkaniem, że ostatni w tabeli Rozwój wygrał swój mecz i w przypadku porażki to Olimpia będzie zamykała stawkę.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnego strzału z rzutu wolnego Adama Banasiaka. Kolejna akcja, tym razem gości, zakończyła się golem. W 6. minucie po dośrodkowaniu uderzał najpierw Mateusz Szymorek, ale został zablokowany. Z dobitką zdążył Agwan Papikjan i zrobiło się 0:1.

Strata bramki nie podłamała Olimpii, która ruszyła do ataku i szybko doprowadziła do remisu. Po dalekim podaniu Adama Banasiaka, w polu karnym powstało małe zamieszanie, które wykorzystał Michal Piter-Bucko.

Radość gospodarzy trwała niewiele ponad kwadrans. W 31. minucie, po dość przypadkowym zagraniu Patryka Rachwała, Vaclav Cverna wbił piłkę do bramki Olimpii. Trzy minuty później ponownie mógł być remis. Po błędzie bramkarza, wyrównać mógł Robert Szczot, ale piłkę sprzed bramki wybił obrońca. W 37. minucie gorąco zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Potężny strzał Rachwała zdołał jednak odbić Bartosz Fabiniak.

Po przerwie zaatakowała Olimpia, która uzyskała wyraźną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. PGE GKS mądrze się bronił i szukał swoich szans na podwyższenie prowadzenia.

Im dłużej trwał mecz, tym bardziej nerwowo grali gospodarze. Goście z kolei zaczynali wyprowadzać coraz groźniejsze ataki i w końcu dobili rywala. Na dziewięć minut przed końcem pojedynku precyzyjnym uderzeniem popisał się Papikjan i było po meczu.

W końcówce Olimpia dążyła do zmniejszenia rozmiarów przegranej, ale nie wskórała zbyt wiele. Po kolejnej ligowej porażce podopieczni Artura Skowronka zamykają tabelę I ligi!

Olimpia Grudziądz - PGE GKS Bełchatów 1:3 (1:2)

0:1 - Papikjan 6'
1:1 - Piter-Bucko 15'
1:2 - Cverna 31'
1:3 - Papikjan 81'

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Adam Banasiak, Rok Elsner, Marcin Smoliński (60' Dejan Zigon), Kamil Kurowski, Marcin Kaczmarek (71' Marcin Woźniak), Robert Szczot, Fabian Pawela (60' Donald Djousse).

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Mateusz Szymorek, Patryk Rachwał, Lukas Kuban, Agwan Papikjan (82' Paweł Zięba), Dawid Flaszka (90' Jakub Serafin), Bartłomiej Bartosiak, Cezary Demianiuk (76' Hieronim Gierszewski).

Żółte kartki: Piter-Bucko, Szczot, Pawela (Olimpia) oraz Cverna (PGE GKS).