Aubameyang pudłował bardziej niż Lewandowski. Status quo w klasyfikacji strzelców

Borussia Dortmund odniosła kolejne zwycięstwo ligowe (3:1 z Werderem Brema), ale Pierre-Emerick Aubameyang nie miał dobrego dnia. Snajperowi żółto-czarnych nie przyznano korzystnych ocen.

Robert Lewandowski w spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt nie wykorzystał dogodnej okazji. W 81. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. Polak może żałować "pudła", ale większe pretensje do siebie powinien mieć Pierre-Emerick Aubameyang.

Gabończyk w drugiej połowie pojedynku z Werderem Brema doszedł do dwóch stuprocentowych okazji. Najpierw strzelał z 6 metrów na bramkę stojącego na linii bramkowej Felixa Wiedwalda i chybił, a następnie już minął golkipera, by uderzyć w próbującego rozpaczliwie interweniować obrońcę Theo Gebre Selassie.

"Powinien powiększyć swój dorobek strzelecki, ale był w Bremie bardzo niedokładny przy wykańczaniu akcji" - skomentowali redaktorzy "RuhrNachrichten", od których "Auba" otrzymał notę "4" (skala 6-1). "Der Westen" jeszcze surowiej ocenił snajpera BVB - na "4,5". Rewelacyjnie na Weserstadion zaprezentował się Marco Reus ("1,5" lub "2"), a tylko nieznacznie ustępował mu Henrich Mchitarjan.

Na podium klasyfikacji najskuteczniejszych nie doszło do żadnych zmian i Lewandowski wciąż dzieli pierwszą lokatę z Aubameyangiem, natomiast na czwartą pozycję wskoczył po strzeleniu dwóch goli Reus. Do najlepszej trójki wciąż ma jednak znaczną stratę.