Ligue 1: Olympique Lyon wiceliderem, sporo czerwonych kartek

Obrodziło golami i czerwonymi kartkami w sobotnich meczach Ligue 1. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Olympique Lyon, dzięki czemu wskoczył na pozycję wicelidera.

Szymon Mierzyński

Les Gones pokonali ESTAC Troyes, a decydującego gola zdobył w ostatnim kwadransie Claudio Beauvue, który skutecznie egzekwował rzut karny. Gospodarze przez większą część rywalizacji grali w osłabieniu, bowiem w pierwszej połowie sędzia wyrzucił z boiska Corentina Jeana.

Aż dwie czerwone kartki pokazał arbiter meczu EA Guingamp - FC Lorient. Otrzymali je przed przerwą Majeed Waris w szeregach gości i Younousse Sankhare w ekipie miejscowych. Ostatecznie padł w tej potyczce remis 2:2.

W pierwszych dziesięciu kolejkach GFC Ajaccio nie odniosło ani jednego zwycięstwa, ale teraz wygrało po raz drugi z rzędu. Drużyna z Korsyki pokonała Girondins Bordeaux, a dublet skompletował Mohamed Larbi. Drugą z bramek zdobył już gdy gospodarze grali w osłabieniu. Kilka chwil wcześniej boisko musiał bowiem opuścić Roderic Filippi.