Primera Division: Celta Vigo wskoczyła na podium! Świetny mecz w San Sebastian

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Real Sociedad dwukrotnie wychodził na prowadzenie w meczu z Celtą Vigo, ale ostatecznie nie zgarnął ani punktu! Kibice w San Sebastian obejrzeli aż 5 goli w sobotnim meczu w ramach 10. kolejki Primera Division.

W tym artykule dowiesz się o:

Już w 11. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Imanol Agirretxe. Wysoki napastnik zdobył gola głową po dokładnym dośrodkowaniu Davida Zurutuzy. Chwilę później do wyrównania doprowadził Iago Aspas, który przeciął strzał Nemanji Radojy i całkowicie zmylił golkipera Sociedad.

Podopieczni Davida Moyesa jeszcze przed przerwą zdobyli drugiego gola, a ponownie na listę strzelców wpisał się Agirretxe. 28-latek wykorzystał płaskie zagranie Yuriego Berchiche i strzelił swojego 8 gola w tym sezonie Primera Division. Tym samym napastnik już poprawił swoje osiągnięcie z całego zeszłego sezonu i znajduje się, wraz z Luisem Suarezem i Cristiano Ronaldo, na drugiej lokacie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

W sobotni wieczór równie skuteczny był jednak Iago Aspas, który po dośrodkowaniu Daniela Wassa po raz drugi doprowadził do wyrównania. Były napastnik Liverpoolu wyraźnie odżył w swoim byłym klubie i w tym sezonie już 6-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Celta dążyła do zgarnięcia 3 oczek i swój cel osiągnęła w samej końcówce, kiedy kapitalnym strzałem z półwoleja popisał się Pablo Hernandez. Chilijczyk uderzył z dystansu tuż pod poprzeczkę i wprowadził Celtę na podium ligowej tabeli. Ekipa z Galicji wykorzystała piątkowy remis Atletico Madryt i ponownie znalazła się na trzecim miejscu w zestawieniu.

Co ciekawe, Real Sociedad w 5 domowych meczach tego sezonu zgarnął tylko 2 oczka, z kolei Celta tyle samo punktów... straciła na wyjazdach. Spośród wszystkich hiszpańskich ekip to właśnie podopieczni Eduardo Berizzo mają najlepszy bilans na obcych terenach!

Real Sociedad - Celta Vigo 2:3 (2:1) 1:0 - Imanol Agirretxe 11' 1:1 - Iago Aspas 17' 2:1 - Imanol Agirretxe 37' 2:2 - Iago Aspas 56' 2:3 - Pablo Hernandez 89'