Pewne zwycięstwo Stali. Kotwica przegrała w Stalowej Woli

Piłkarze II-ligowej Stali Stalowa Wola nie mieli większych problemów, aby w sobotę pokonać drużynę Kotwicy Kołobrzeg. Zielono-czarni po dwóch golach Tomasza Płonki i jednym Damiana Łanuchy zwyciężyli 3:0.

Artur Długosz
Stal Stalowa Wola / Stal Stalowa Wola

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. Gospodarze byli jednak czujni w defensywie i nie dali się zaskoczyć. Piłkarze z Kołobrzegu Tomasza Wietechę niepokoili więc jedynie uderzeniami z dystansu, które albo były niecelne, albo bramkarz Stalówki doskonale sobie z nimi radził.

Po kilku pierwszych minutach to Stal ruszyła już do ataku. Aktywny był Dawid Jabłoński, który starał się rozrywać defensywę gości. W 11. minucie niecelnie główkował natomiast Radosław Mikołajczak. Kapitan zielono-czarnych w 27. minucie doskonale odebrał jednak piłkę jednemu z rywali i zagrał do Tomasza Płonki. Napastnik drużyny prowadzonej przez Jaromira Wieprzęcia z zimną krwią pewnie wykorzystał tę sytuację i wyprowadził II-ligowca z Podkarpacia na prowadzenie.

Goście chcieli szybko doprowadzić doprowadzić do wyrównania, lecz Stalowcy w sobotę grali bardzo pewnie w defensywie, a w 36. minucie jeszcze podwyższyli prowadzenie. Gola z rzutu karnego strzelców wówczas Damian Łanucha.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, którzy zepchnęli Stal do defensywy. Gospodarze jednak nie dopuszczali do poważniejszego zagrożenia we własnym polu karnym.

Oba zespoły dobre okazje na zdobycie gola miały po godzinie gry. Dla Kotwicy szansę zmarnował Wiktor Witt, a dla Stali Mateusz Kantor. W tym miejscu trzeba jednak pochwalić bramkarzy obu ekip. Od 67. minuty sytuacja gości stała się jeszcze trudniejsza, bowiem arbiter usunął z boiska jednego z zawodników Kotwicy.

Losy tego meczu ostatecznie rozstrzygnęły się w 77. minucie, kiedy to wynik spotkania ustalił Tomasz Płonka, zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Ostatecznie Stal Stalowa Wola rywala z Kołobrzegu pewnie pokonała 3:0.

Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)
1:0 - Tomasz Płonka 27'
2:0 - Damian Łanucha (k.) 36'
3:0 - Tomasz Płonka 77'

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Bogacz, Marcin Kowalski, Mateusz Kantor, Michał Kachniarz (85' Przemysław Stelmach), Damian Łanucha, Dawid Jabłoński (82' Kacper Siudak), Radosław Mikołajczak (58' Paweł Giel), Tomasz Płonka (84' Michał Mistrzyk).

Kotwica Kołobrzeg: Wojciech Małecki - Witold Cichy, Jakub Poznański, Bartosz Soczyński (46' Wiktor Witt), Tomasz Rydzak, Dawid Berg, Bruno Żołądź (73' Michał Szubert), Hubert Otręba (46' Mateusz Świechowski), Łukasz Kacprzycki (83' Korneliusz Sochań), Tomasz Bejuk, Damian Kugiel.

Żółte kartki: Radosław Mikołajczak, Mateusz Kantor (Stal) oraz Jakub Poznański, Bruno Żołądź, Damian Kugiel (Kotwica).

Czerwona kartka: Damian Kugiel /67' - za drugą żółtą/ (Kotwica).

Sędzia: Rafał Rokosz (Siemianowice).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola awansuje w tym sezonie do I ligi?