Primera Division: Klęska Celty z Valencią, dublety Alcacera i Parejo

Valencia CF w Lidze Mistrzów sensacyjnie uległa KAA Gent 0:1, a niepowodzenie powetowała sobie w meczu 11. kolejki Primera Division, gromiąc na wyjeździe aż 5:1 Celtę Vigo.

Konrad Kostorz
East News
Pojedynek na Estadio Balaidos w Vigo był popisem Daniego Parejo. Pomocnik Nietoperzy w pierwszej połowie asystował przy golu Paco Alcacera i pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów wyprowadził Valencię na prowadzenie 2:1.

Po przerwie najpierw Alcacer wygrał pojedynek z bramkarzem Celty, a w 64. minucie było już pewne, że komplet punktów wywalczą goście - Paco idealnie dograł do Parejo, który również nie zmarnował dogodnej sytuacji. Dzieła zniszczenia gospodarzy dopełnił w końcówce Niemiec Shkodran Mustafi po precyzyjnym dośrodkowaniu rewelacyjnie dysponowanego Parejo.

Celta przegrała na własnym terenie drugi raz z rzędu (wcześniej 1:3 z Realem Madryt), ale utrzymuje 3. miejsce w tabeli. Valencia po niezbyt udanym początku rozgrywek pnie się w tabeli i obecnie plasuje się na 6. pozycji.

Celta Vigo - Valencia CF 1:5 (1:2)
0:1 - Alcacer 13'
1:1 - Fernandez 24'
1:2 - Parejo 45'
1:3 - Alcacer 46'
1:4 - Parejo 64'
1:5 - Mustafi 79'

Celta: Alvarez - Mallo, Sola, Fontas, Jonny - Wass (67' Radoja), Fernandez, Hernandez - Orellana (83' Drazić), Aspas (74' Guidetti), Nolito.

Valencia: Domenech - Barragan, Mustafi, Vezo, Gaya - Fuego - Cancelo, Parejo (81' Danilo), Gomes, Bakkali (52' Mina) - Alcacer (68' Piatti).