Ligue 1: Paris Saint-Germain jak taran! Dublet "Ibry"

Paris Saint-Germain ani myśli zwalniać! W pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki Ligue 1 mistrz Francji zdemolował u siebie Toulouse FC aż 5:0!

Szymon Mierzyński

Pojedynek był rozstrzygnięty już po siedemnastu minutach, gdy ekipa Laurenta Blanca prowadziła 2:0. Wynik otworzył Angel di Maria, a drugiego gola zapisał na swoim koncie Zlatan Ibrahimović.

Później dość długo nie padały kolejne bramki, lecz między 66. a 79. minutą gospodarze zdobyli jeszcze trzy! Najpierw do siatki trafił Lucas, później "Ibra" skutecznie dobił jego strzał, a koncert zakończył Ezequiel Lavezzi, który po składnej akcji uprzedził jednego z obrońców Toulouse.

Paryżanie wygrali 5:0, notując jedenasty triumf w obecnym sezonie. Teraz mają na koncie 35 pkt. - aż o 13 więcej niż grupa pościgowa!