Primera Division: Eibar kontynuuje świetny start sezonu, Betis wygrał w derbach

Po kolejnym zwycięstwie piłkarze Eibar pozostają na szóstym miejscu w tabeli. Komplet oczek zgarnęło również Rayo Vallecano, które ponad 70 minut... grało w osłabieniu!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA/JUAN HERRERO / PAP/EPA/JUAN HERRERO

Tym razem bohaterem zeszłorocznego beniaminka został Sergi Enrich. 25-latek zdobył swoje dwa pierwsze gole w rozgrywkach Primera Division, a po zmianie stron wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Saul Berjon. Tym samym Eibar utrzymało oczko przewagi nad Valencią i kontynuuje najlepszy start na I-ligowym froncie.

Po trzech porażkach w końcu oczko zgarnęło ostatnie Levante. Ekipa z Walencji przegrywała po błyskawicznej kontrze Deportivo i 7 golu w sezonie Lucasa Pereza, ale po zmianie stron skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Victor Camarasa.

Trwa fatalna seria Granady, która nie potrafiła wygrać 9 meczu z rzędu!  Andaluzyjczycy już po 10 minutach przegrywali z Rayo Vallecano 0:2 za sprawą dubletu Javiego Guerry. Wydawało się, że to początek pogromu w wykonaniu "Błyskawic", jednak już chwilę później drugą żółtą kartkę obejrzał Ze Castro! Gospodarze zdołali wytrwać w osłabieniu przez ponad godzinę i stracili tylko jednego gola. Guerra po spotkaniu dołączył do szerokiego grona wiceliderów strzelców z 8 golami na koncie.

O jedną bramkę mniej ma Ruben Castro. Napastnik Realu Betis zaliczył jedyne trafienie w konfrontacji z inną drużyną z regionu Andaluzja - Malagą. Drugim bohaterem Los Verdiblancos był golkiper Antonio Adan, który kilkukrotnie uratował swój zespół przed stratą gola. Malaga jest tuż nad strefą spadkową i pozycja trenera Javiera Gracii jest poważnie zagrożona.

Levante UD - Deportivo La Coruna 1:1 (0:1)
0:1 - Lucas Perez 22'
1:1 - Victor Camarasa 53'

SD Eibar - Getafe CF 3:1 (2:1)
1:0 - Sergi Enrich 16'
1:1 - Victor Rodriguez 22'
2:1 - Sergi Enrich 29'
3:1 - Saul Berjon (k.) 61'

Czerwona kartka: Damian Suarez /60', za faul/ (Getafe).